Як у Харкові виконують план з мобілізації

З осені 2024 року у місті "практикують" мобільні блокпости, де перевіряють військово-облікові документи у чоловіків призовного віку.

У Харкові щодня організовують блокпости за участі представників ТЦК та Нацполіції. Ці перевірки можуть відбуватися на будь-якій вулиці у будь-який час.

Народний депутат Олександр Бакумов називає ці методи за участі представників військкоматів “фільтрацією”. Він закликав припинити таку практику, яка не діє більше ніде в Україні і шкодить бізнесу у Харкові.

Начальник Київського районного ТЦК та СП у Харкові Олександр Чепурний говорить, що ці заходи на дорогах проводять, зокрема, для виявлення потенційних диверсантів та інформаторів. Він запевняє, що його підлеглі не працюють у балаклавах, хоча іноді військові можуть закривати обличчя, наприклад, через непогоду. Про це він повідомив в ефірі радіо “Накипіло”. 

“Усі військовослужбовці, які зараз працюють у ТЦК, це 99% були переведені з військової служби та визнані обмежено придатними. Щодня їм проводять інструктажі. Ніяких завдань щодо перевищення повноважень у них немає. Чому кажуть тільки про Харків, чому не кажуть про інші регіони? Під час перевірки вищими штабами жоден факт не був підтверджений. Харків та область є прифронтовою зоною, де йдуть активні бойові дії, і дуже багато осіб виявлено під час спільних заходів із Нацполіцією, СБУ, проводяться антиконтртерористичні заходи, виявляються підозрілі особи, які сприяють підриву оборони державності. Коли проходить Рада оборони, керівний склад обговорює проблемні питання. Чому спільні заходи проводять? ТЦК працює в своєму напрямку — виявлення порушень правил військового обліку. Кожен військовозобов’язаний має з собою мати документи. Представник ТЦК, групи оповіщення на вулиці, у парку мають теж бути з документами. Оповіщення проводиться будь-де і в будь-який час”, — розповів начальник Київського районного ТЦК та СП у Харкові Олександр Чепурний.

За його інформацією, відсоток виконання мобілізаційного плану в деяких регіонах України не дуже високий, проте Вінницька область піднялася на другу позицію за виконанням плану. Харків набагато гірше виконує план.

“Бо змінився керівник, змінилися заходи мобілізації, є сприяння СБУ, Нацполіції (вони теж виявляють підозрілих людей) і паралельно ТЦК виявляє людей, що мали прийти і визначити ступінь придатності… Харків, беремо грудень 2024 року, ми були на дев’ятому місці в Україні”, — сказав Чепурний.

Народний депутат із Харкова Олександр Бакумов вимагає припинити у Харкові мобілізаційні заходи під виглядом антитерористичних. За його словами, на дорозі зупиняти автівку та перевіряти документи може тільки співробітник Нацполіції.

“Коли ми говоримо про антитерористичні заходи, ми повинні говорити про закон… Використовувати Закон про боротьбу з тероризмом для того, щоб досягати мети з мобілізації – це дві непоєднувані речі. Поєднувати це – це вже злочин. Я звертав увагу тих, хто це організовує, ставить такі завдання, що це неприпустимо. Представник держави на дорозі має бути без балаклави, із посвідченням та повноваженнями. І це Національна поліція… Просто всі ці речі нас не посилюють. Ми втрачаємо людей з Харкова. Я заступнику міністру оборони говорю: ви що робите? Перекрийте Хрещатик, Лесі Українки і пару бульварів (у Києві – Ред). Подивимось, що буде. Він мовчить і каже: дуже складно… А я кажу: ви поїдьте туди і подивіться… Найближчим часом буде засідання Комітету і мені цікаво, що вони вирішуватимуть… З повагою до солдат та офіцерів, які несуть службу, зокрема у ТЦК. Але давайте працювати з повагою до людей. А ми що робимо? Ми принижуємо людей”, — сказав Бакумов на слова Чепурного щодо антитерористичних заходів у Харкові за участі представників ТЦК.

За словами Чепурного, у місті “залишились переважно тільки невмотивовані люди”, які не хочуть йти до війська. Наостанок він запросив народного депутата Олександра Бакумова на проведення хоча би одного рейду з оповіщення. 

Нагадаємо, нардеп звинувачує ТЦК у зупинці бізнесу у Харкові і вимагає знизити мобілізаційний план для міста.

Джерело

Новини України