БПЛА злітають на світанку з просто з автодоріг.
Генштаб показав, як БПЛА готуютья до атаки на РФ/ фото Генштаб ЗСУ
Генеральний штаб ЗСУ опублікував повідомлення, в якому йдеться про підбиття підсумків бойової роботи підрозділів безпілотних ударних систем. І, як зазначають експерти Defence Express, до цього повідомлення були прикріплені деякі фотографії, які деякою мірою розкривають, як відбувається підготовка до злету далекобійних дронів-камікадзе, що використовуються для ударів по території Російської Федерації.
Так, підготовка до старту відбувається у нічний час, або ближче до світанку. При цьому сам процес запуску відбувається на імпровізованих стартових майданчиках, якими по суті є просто ділянки автодоріг з малоінтенсивним рухом у темну пору доби, зазначають експерти.
БПЛА злітають зі звичайних автодоріг / фото Генштаб ЗСУ
“Ймовірно, при масованих нальотах на критичну інфраструктуру РФ для старту можуть використовуватись навіть одразу кілька десятків таких стартових майданчиків. Оскільки на наведених фото ми можемо бачити лише кілька БПЛА на одній стартовій локації”, – йдеться у повідомленні.
При цьому певною інтригою лишається те, чи застосовується якась додаткова апаратура управління при старті дронів, такі деталі на цих фотографії “засвічені” не були, вказують у Defence Express.
Крім того, за повідомленням Генштабу, Сили оборони збільшили застосування FPV-дронів на фронті на 25%, що можна вважати досить суттєвим зростанням. Порівнювались показники за серпень зі статистикою за червень.
Війна безпілотників
Раніше українські військові продемонстрували роботу БПЛА, призначеного для розкидання запальних боєприпасів з близької відстані. Через це апарат прозвали “Дракон”. На кадрах можна бачити “вогняний дощ”, який йде 20 секунд. У підсумку загоряється 100-метрова лісопосадка. В якийсь момент можна бачити вибух боєприпасів росіян.
Також Україна створила свій власний FPV-дрон на оптоволокні. Він отримав назву “Бандерик-Стрічка”. Безпілотник несе корисне навантаження до 3 кг, а тактичний радіус апарату складає 1 км.