Фото: курс долара наприкінці січня очікується в діапазоні 42-42,3 гривень (Віталій Носач, РБК-Україна) Автор: Олександр Білоус
Експерт: Тарас Лєсовий
В останні дні січня можна очікувати, що офіційний курс перебуватиме в межах 42-42,3 грн/долар. А підсумовуючи січень, можна сказати, що курс долара буде в коридорі 42,02 грн/долар до 42,10 грн/долар.
Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.
“На валютному ринку січень по-справжньому став трилером, адже протягом певного часу на ринку фіксувалися нові рекорди, а попит на валюту залишався досить надмірним”, – сказав він.
Водночас, як зазначив банкір, НБУ не відмовився від стратегії, що спрямована на унеможливлення неконтрольованих і хаотичних курсових змін. Досить активна роль Нацбанку дала змогу уникнути надмірної паніки та ажіотажу, та зберегти на валютному ринку провідну роль міжбанку, адже комбанки й обмінні пункти формували свої курси базуючись саме на показниках міжбанку.
“Крім того, слід звернути увагу, що зростання та зниження курсів відбувалося почергово, що також є яскравим виразником дії режиму “керованої гнучкості”. Ще важливий момент: збільшення облікової ставки 23 січня стало суттєвим чинником зміцнення гривні та розвантажило обсяг валютних інтервенцій”, – сказав він.
За його словами, всі курсові зміни були до міри очікуваними, вони прогнозувалися ще у листопаді-грудні. А за стрімкістю курсового зростання січень виявиться досить типовим місяцем, починаючи з 2024 року.
Прогноз курсу
Як зазначив Лєсовий, основні характеристики валютного ринку наступного тижня будуть такими:
- Коридори допустимих валютних змін складуть 42-42,3 грн /долар та 43,5-45 грн/євро (на міжбанку) та 42,3-42,85 грн/долар та 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку).
- Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,3-0,5 грн.
- Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 1-1,5% від стартового курсу тижня.
“Дуже схоже на те, що перший цьогорічний пік на валютному ринку минув. Надалі очікується, що напруга на валютному ринку продовжить спадати, а вже навесні регулятор цілком може зменшити свою роль на ринку”, – констатував банкір.