Якщо ви збираєтеся щось змінити на краще для свого здоров’я в січні, то це те, що вам дійсно потрібно.
Фізичні вправи збільшують приплив крові до мозку / фото ua.depositphotos.com
Новорічні обіцянки, звісно, мають погану славу. Жарти про те, що 1 січня спортзал переповнений, а до лютого порожніє, – звичайна справа.
Видання Parade пише, що багато хто сумнівається, чи варто давати подібні обіцянки, особливо якщо вам 50 або більше і ви десятиліттями дотримуєтеся одних і тих самих звичок.
Найкраща новорічна обіцянка для для людей 50 років і старше
За словами докторки Соні Розен, лікарки-геріатрині та медичної директорки геріатричного відділення в Cedars-Sinai, найкраща новорічна обіцянка для здоров’я людей 50 років і старше – бути якомога активнішими
“Якщо ви хочете зробити хоч один крок до того, щоб жити якомога довше і здоровіше, то це та мета, яку потрібно досягти”, – наполягає доктор Розен.
Доктор Річард В. Бесдін, професор медицини у відділенні геріатрії та паліативної медицини Медичної школи Альперта при Університеті Брауна, дав таку саму пораду людям 50 років і старше: “Будьте фізично активними!”.
Є кілька причин, через які обидва експерти з довголіття стверджують, що фізична активність – це найкраще, що можуть зробити люди 50 років і старше для свого здоров’я. Доктор Бесдін пояснює, що фізична активність благотворно впливає як на серце, так і на мозок, знижуючи ризик серцево-судинних захворювань і деменції.
За його словами, фізичні вправи збільшують приплив крові до мозку, що захищає від утворення бляшок, які пов’язані з деменцією, тому регулярні фізичні вправи – потужний спосіб захисту від неї. Наукові дослідження показали, що навіть легкі та помірні фізичні навантаження можуть знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Крім користі для серця і мозку, обидва лікарі стверджують, що регулярні фізичні вправи допомагають підтримувати рівновагу і знижують ризик падінь.
“Фізичні вправи знижують ризик падінь на 39 %”, – зазначив доктор Розен, додавши, що вони також благотворно впливають на психічне здоров’я: “Фізичні вправи виробляють природні ендорфіни, які допомагають боротися з депресією”.
Як виконати новорічну обіцянку
Переваги фізичної активності для довголіття очевидні, але залишається питання, як зробити так, щоб вона дійсно збереглася надовго. Доктор Розен радить знайти вид фізичної активності, який вам дійсно подобається. Тобто, якщо біг здається вам нудним, не змушуйте себе бігати біговою доріжкою, коли заняття танцями або кікбоксингом здаються більш захопливими. Якщо ви не знаєте, з чого почати, доктор Розен радить записатися на групові заняття з фітнесу.
“Заняття в груповому класі або навіть в Інтернеті – це чудовий спосіб одночасно здобути фізичну форму і налагодити соціальні зв’язки”, – радить вона.
Обидва лікарі кажуть, що щоденні прогулянки – чудова мета для початку. Наукові дослідження показують, що ходьба по 6 000 кроків на день сприяє збільшенню тривалості життя.
“Якщо вам 70 років або більше, ходьба 150 хвилин на тиждень або 30 хвилин п’ять днів на тиждень знижує ризик серцевих захворювань, діабету і хвороби Альцгеймера”, – говорить доктор Бесдін.
Крім того, доктор Бесдін каже, що людям 50 років і старше корисно кілька днів на тиждень займатися силовими тренуваннями. Це допомагає підтримувати м’язову і кісткову масу, яка з віком зменшується природним чином, а також знижує ризик падінь.
Раніше УНІАН писав, що дієтолог назвала улюблений сніданок довгожителів.