Санкції проти Росії, ілюстративне фото. Фото: НАЗК
Рада Європейського Союзу 29 січня схвалила додаткові обмежувальні заходи проти чотирьох людей та однієї організації в межах Глобального режиму санкцій ЄС у сфері прав людини. Зокрема, санкції ввели за причетність до справи Володимира Кара-Мурзи.
Про це йдеться в пресрелізі Євроради.
Як йдеться в заяві ЄС, у списки додано трьох посадовців, які працюють в російській судовій системі і відповідальні за серйозні порушення прав людини, включно зі свавільними арештами й затриманнями. Ідеться, серед іншого, про справу опозиційного політика Володимира Кара-Мурзи.
Крім того, відтепер під санкціями російська неурядова організація "Ліга безпечного інтернету", яка допомагає РФ впроваджувати цензуру, та очільниця цієї організації Катерина Мізуліна.
Санкції передбачають заморожування активів і заборону на в'їзд до ЄС.
"ЄС закликає Росію негайно і беззастережно звільнити всіх ув'язнених за політично вмотивованими звинуваченнями. ЄС рішуче засуджує політично вмотивоване рішення московського суду засудити Володимира Кара-Мурзу до 25 років позбавлення волі", — вказано в пресрелізі Євросоюзу.
Що відомо про Володимира Кара-Мурзу та його ув'язнення
Володимир Кара-Мурза — російський тележурналіст, режисер, колумніст, політичний і громадський діяч, публіцист. Федеральний координатор громадського руху "Відкрита Росія".
У 2015 році в Москві Кара-Мурзу отруїли, в результаті цього він мало не помер. Сам політик впевнений у тому, що його отруєння — помста за опозиційну діяльність, зокрема, за лобіювання на Заході санкцій проти російських чиновників у зв'язку з убивством Сергія Магнітського, анексією Криму і вбивством Бориса Нємцова.
Згодом Кара-Мурза був заарештований у Москві у квітні 2022 року за виступ проти війни Росії проти України. Відтоді Кремль висунув проти Кара-Мурзи додаткові звинувачення.
Уряди та правозахисні організації по всьому світу закликали до звільнення Кара-Мурзи. У січні 2022 року Державний департамент США розпочав кампанію "Без справедливого приводу", яка закликає до звільнення Кара-Мурзи та інших політичних в'язнів у всьому світі. У травні 2022 року Amnesty International визнала Кара-Мурзу в'язнем сумління.
У березні 2023 року Мінфін США запровадив санкції проти російських посадовців, причетних до ув’язнення опозиціонера Володимира Кара-Мурзи.
"Сенатор США Джон Маккейн назвав Кара-Мурзу «одним з найбільш пристрасних і ефективних прихильників ухвалення "закону Магнітського"». Сергій Магнітський був адвокатом і аудитором, який викрив масштабну схему податкового шахрайства російських чиновників, після чого був заарештований і утримувався під вартою російською владою, піддавався фізичному насильству і психологічному тиску і помер у слідчому ізоляторі в Москві", — зауважили тоді у Мінфіні США.
17 квітня Московський міський суд виніс вирок у справі політика Володимира Кара-Мурзи. Опозиціонера засудили до 25 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.
Санкції проти Росії за ув'язнення Кара-Мурзи
21 квітня 2023 року Велика Британія запровадила санкції проти росіян, які причетні до отруєння та арешту Кара-Мурзи.
Європейський Союз 5 червня також запровадив санкції проти дев'яти росіян, причетних до арешту Володимира Кара-Мурзи.
Австралія 7 грудня запровадила санкції проти 13 громадян Росії, причетних до отруєння опозиційного політика і журналіста Володимира Кара-Мурзи.