Інструкція з налаштування телеканалів багатоканальної цифрової телевізійної мережі MX-7

Інструкція з налаштування телеканалів багатоканальної цифрової телевізійної мережі MX-7

Налаштування телеканалів багатоканальної цифрової телевізійної мережі MX7 схожі на різних типах цифрових приймачів або телевізорів, але можуть відрізнятися виглядом інтерфейсу та розділів меню. Головне, аби приймач або телевізор підтримували прийом ефірного сигналу в форматі DVB-T/T2. Це можна перевірити в технічних характеристиках вашого пристрою або запитати у продавця при покупці. Також до приймача або телевізора має бути під’єднана телевізійна ефірна антена. Перед налаштуванням рекомендовано ознайомитися з інструкцією до цифрового приймача або телевізора.

 

 

Варіант 1 – налаштування телеканалів MX7, якщо  є підключений приймач або телевізор, на якому вже налаштовані телеканали іншого оператора, який мовить в стандарті DVB-T2.

  • Включити цифровий приймач, телевізор і дочекатися появи зображення на екрані.
  • На пульті дистанційного керування (ДК) натиснути кнопку “Menu”, перейти до розділу «Пошук каналів», обрати “Автопошук”, за необхідності  задати смугу пошуку «UHF + VHF» та виконати пошук телеканалів.

 

  • Після завершення пошуку  телеканалів на екрані має запуститися перший телеканал зі списку. Для відображення всього списку  доступних телеканалів – натиснути кнопку “OK” на пульті ДК. За допомогою стрілок навігації пульта ДК можливо обирати будь-який канал зі списку.

  • Зазвичай телеканали MX7 будуть знаходитись на початку списку. Але можливі і інші варіанти розміщення телеканалів MX7 у списку в залежності від налаштувань сортування телеканалів .
  • У разі, якщо телеканалів МХ7 у списку немає, необхідно виконати ручний пошук телеканалів MX7 на частоті прийому у вашому регіоні. Частотний канал для конкретного міста можна знайти за посиланням  https://webportal.nrada.gov.ua/regulyator-ogolosyv-konkurs-na-postachalnyka-poslug-tsyfrovoyi-zagalnonatsionalnoyi-merezhi-mh-7/.
  • Обрати необхідний частотний канал в пункті «Частотний канал»  меню “Ручного пошуку” приймача або телевізора. Якщо прийомна антена зорієнтована в напрямку передавача МХ7, показники шкал “Рівень” та “Якість” сигналу в нижній частині вікна будуть заповнені хоча б на половину або більше.

  • “Підтвердити” ручний пошук телеканалів. Після цього приймач виконає пошук телеканалів на заданому частотному каналі.
  • У випадку, якщо показники шкал “Рівень” та “Якість” недостатні, необхідно зорієнтувати антену у напрямку передавача МХ7. Якщо потрібний напрямку антени невідомий, необхідно плавно крутити антену, стежачи за шкалами Рівня та Якості. Як тільки вони заповняться до прийнятного рівня, закріпити антену та виконати пошук. Після цього канали МХ7 будуть доступні для перегляду.
  • У випадку, якщо для прийому використовується дециметрова антена, а приймач не налаштується на канали МХ-7 у метровому діапазоні (VHF), необхідно буде замінити існуючу антену дециметрового діапазону на всехвильову, або додати антену метрового діапазону через відповідний суматор. Інформація про це є у продавців антен та приймачів.

Варіант 2 – налаштування телеканалів MX7 на обладнанні ,  яке попередньо не було налаштоване для прийому сигналу в стандарті ефірного телебачення DVB-T2.

  • Підключити зовнішню чи внутрішню ефірну антену до телевізора або цифрового приймача з підтримкою DVB-T2
  • У разі використання цифрового приймача  під’єднати його виходи до входу телевізора за допомогою RCA-кабелю (тюльпани) або за допомогою кабелю HDMI.
  • Підключити телевізор, цифрову приставку до електромережі та включити їх.
  • У разі  використання цифрового приймача, необхідно обрати на телевізорі відповідний відеовхід. Якщо все зроблено правильно, то не екрані телевізора має відображатися  вікно інтерфейсом приймача. Якщо цифрова приставка не була раніше налаштована, необхідно вибрати мову, регіон, режим і формат зображення.

  • Виконати пошук телеканалів аналогічно Варіанту 1 та насолоджуватись переглядом телеканалів МХ7.

 

Джерело

Новини України