Нещодавно у Брюсселі депутатка Ірпінської міськради, голова Європейської асоціації жінок України (EAUW), Віолетта Дворнікова представила Ірпінь у робочій групі Комітету регіонів Європейського Союзу – консультативного органу ЄС. Що це дасть громаді міста, які перспективи очікуються від співпраці та як це вплине на розвиток Ірпеня, видання «Ірпінського Вісника» дізнавалося у Віолетти Дворнікової.
Сьогодні місто-герой Ірпінь увійшов до складу Європейського альянсу міст та регіонів задля підтримки та відбудови України. Цей орган об’єднає зусилля міст і регіонів ЄС та України, а також їхніх національних представницьких асоціацій для реконструкції України.
«Варто зазначити, українські асоціації органів місцевого самоврядування сьогодні відіграють ключову роль у процесі європейської інтеграції на локальному рівні. Вони об’єднують зусилля різних рівнів влади, що в результаті дає конкретні результати для місцевих громад», – наголосила Віолетта Дворнікова.
Відтак, наявність представництва Ірпеня в столиці Європейського Союзу відкриє місту можливість доєднатись до ініціатив Європейського комітету регіонів та Альянсу. А це, в свою чергу, – допомога у відбудові міста, доступ громади до програм Євросоюзу, залучення інвестиційних ресурсів, прозорість управління та викорінення корупційних проявів в середині країни. А також, що важливо, така участь в Комітеті регіонів ЄС – це іміджева презентація Ірпеня на різних європейських майданчиках.
«Для мене сьогодні велика честь представляти свій рідний Ірпінь на європейському рівні. Працюючи пліч-о-пліч з громадою, ми чудово знаємо потреби та проблематику міста. Тож маючи право «голосу» в Європі, ми йдемо з конкретними пропозиціями, лобіюючи інтереси міста-героя Ірпінь», – підкреслила голова EAUW Віолетта Дворнікова.
Таке партнерство може стати також основою і для подальшої європейської інтеграції нашої країни та міста зокрема. Як повідомила Віолетта Дворнікова, на засіданні Робочої групи обговорювався і ряд важливих ініціатив для подальшої співпраці.
«Під час заходу делегати зафіксували напрямки співпраці українських муніципалітетів, Уряду України та європейських інституцій. Це зокрема: план підтримки України, координація роботи Європейського Альянсу регіонів і міст за відбудову України; надання Україні статусу «попереднього спостерігача» при Комітеті регіонів ЄС; впровадження навчальних програм для місцевих та регіональних чиновників; відкриття для українських міст програми підтримки молодих українських політиків; впровадження заходів із зміцнення місцевого потенціалу «рівний-рівному»;створення консультаційного органу для допомоги Україні на шляху вступу до ЄС;виділення представницького офісу українським містам в Комітеті;продовження проєкту забезпечення оздоровлення українських дітей у країнах ЄС; інше», – розповіла Віолетта Дворнікова.
Депутатка переконана, що тільки повна консолідація зусиль місцевої та центральної влади взаємодії, може забезпечити якісний результат і підготувати наше місто і країну до вступу до ЄС.