Ірпінська громада долучаться до проєкту з розвитку сімейного патронату

У Київській області 10 громад візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», серед них і Ірпінська громада. Його презентували у Київській ОВА.

До участі у заході долучились заступник начальника Київської ОВА Андрій Братусь, начальник Служби у справах дітей та сім’ї КОВА Ірина Антошко, представники обласного центру зайнятості, територіальних громад, служб у справах дітей територіальних громад та патронатні вихователі.

Сімейний патронат — це оплачувана комплексна послуга, завдяки якій діти перебувають вдома у професійних вихователів. Таке влаштування тимчасове — поки біологічні батьки долають скруту або на час пошуку нової родини. Таким чином хлопчик чи дівчинка залишається у своїй громаді, може ходити до своєї школи чи дитячого садочка, зберігає контакти з родичами.

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» має популяризувати соціальну послугу та збільшити чисельність патронатних сімей. На Київщині до нього долучаться: Вишгородська, Боярська, Таращанська, Пірнівська, Білоцерківська, Великодимерська, Дмитрівська, Ірпінська, Вишнева та Переяславська громади.

Громади-учасниці матимуть матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку. Експерти та експертки проєкту проводитимуть навчання, аби підвищити професійну компетентність спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд. Також громадам допоможуть організувати заходи з популяризації патронату.

Сім’ї, які захочуть стати патронатними, отримають соціальний та психологічний супровід та підтримку міждисциплінарної команди. Для влаштованих до патронатної сім’ї дітей навіть допомагатимуть облаштовувати кімнати.

«На сьогодні в Київській області працюють 15 патронатних сімей. Водночас сотні дітей у складних життєвих обставинах потребують влаштування не до інституційних закладів, а у безпечне сімейне середовище. Саме там вони можуть отримати належний догляд та реабілітацію. Тому нам дуже важливо збільшити кількість таких сімей і допомога, передбачена цим проєктом, сприятиме цій важливій соціальній місії», – зазначила Ірина Антошко.

Загалом наразі в Україні створено близько 300 патронатних сімей і щонайменше 8000 дітей потребують такої послуги. Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» розрахований на півтора року. Планується, що за цей час кількість патронатних сімей в Україні зросте вдвічі.

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» реалізується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою. України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

Джерело

Новини України