Житель Одеської області довів цивільну дружину до психічних страждань

Житель Старомаяківської ОТГ, будучи в стані алкогольного сп’яніння, безпричинно чіплявся до співмешканки, ображав її, принижував та штовхав, не соромився навіть присутності їхніх малолітніх дітей.

Жінка зверталась у поліцію, і правоохоронці тричі складали відносно правопорушника протоколи за вчинення домашнього насильства, що передбачено статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відсторонювали його від сім’ї терміновими заборонними приписами, проводили профілактичні бесіди та попереджали про притягнення до кримінальної відповідальності, якщо він продовжить вчиняти протиправні дії. Суд кожного разу визнавав кривдника винним та призначав стягнення у вигляді штрафу.

Після чергового звернення жінки до поліції, правоохоронці розпочали провадження за фактом систематичного вчинення домашнього насильства, що кваліфікується статтею 126-1 Кримінального кодексу України.

«Зібравши достатньо доказів, ми висунули фігуранту обвинувачення в умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо особи, з якою винний перебуває у сімейних відносинах, що призвело до психічних страждань та погіршення якості життя потерпілої, і скерували обвинувальний акт до суду. Дослідивши надані нами докази, суд прийняв їх до уваги, визнав обвинуваченого винним і призначив йому покарання у вигляді одного року позбавлення волі з іспитовим строком один рік. Засуджений повинен періодично з`являтися до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, погоджувати виїзд за межі України. У разі порушення протягом іспитового строку покладених на нього обов’язків або скоєння нових правопорушень, засудженого може бути направлено для відбування призначеного покарання», – розповів начальник слідчого відділу Березівського районного відділу поліції Назарій Кучмій.

Вкотре наголошуємо: якщо ви стали жертвою чи свідком домашнього насильства, звертайтеся до територіального підрозділу поліції або телефонуйте на спецлінію «102». Крім того, цілодобову психологічну та юридичну консультації з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації потерпілі можуть отримати за номером Національної безкоштовної «гарячої лінії» 116-123 та номером Урядової «гарячої лінії» 15-47.

Не терпіть домашнє насильство та не залишайтеся сам на сам з ним.

Джерело

Новини України