Фото: Сергій Лисак/Telegram
За майже рік роботи онлайн-платформи "Свідок" 108 жителів Дніпропетровщини надали свідчення про воєнні злочини. Про це Суспільному Дніпро повідомила директорка з контенту і комунікацій онлайн-платформи "Свідок" Олена Кук.
За її словами, онлайн-платформа "Свідок" — проєкт, де люди можуть анонімно писати про життя під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну та розповідати про воєнні злочини російської армії.
Нині на порталі можна прочитати майже півтори тисячі історій, спогадів, свідчень про війну. Їх надали понад дві з половиною тисячі людей.
"Мета проєкту — створити історичний музей спогадів, аби все пережите нами не було марним і ніколи не повторилось знову. А також посприяти розголошенню звірств, здійснених військовими РФ. Тому свідчення воєнних злочинів ми передаємо до Міжнародного кримінального суду", — розповіла Олена Кук.
Як зберегти спогади та залишити свідчення на платформі "Свідок"
- Аби опублікувати на сайті історію, потрібно зареєструватись на svidok.org або ж скористатись Telegram-ботом — @SvidokNoteBot.
- Після реєстрації можна робити власні анонімні дописи. Це можуть бути спогади про окупацію, спостереження, творчі нариси та інше. До тексту можна додавати фото та відео.
- Платформа захищена від кібератак, а сервери, які зберігають спогади фізично розташовані у Німеччині та США.
- Свідчення, викладені у відкритому доступі, можуть використовувати журналісти, українські й іноземні розслідувачі, а також правоохоронці, які розслідують російські воєнні злочини.