За інформацією: Суспільне Херсон.
Учасниця Революції Гідності Оксана Дьякова на херсонському Майдані, листопад 2013 року. Фото надала Галина Бахматова
Учасниця Революції Гідності каже, на площі говорили українською, читали вірші, приходили з державними прапорами та плакатами. Іноді учасники проходились середмістям з гаслами.
"До речі, так зігрівались, коли були морози, то там ввечері ми йшли, так проходили містом з прапорами, співали гімн і так спілкувались з містом. Ми ж у місті російськомовні й на майдані я вперше пам’ятаю, що люди намагались спілкуватись українською. Був навіть меседж, якщо приходити з плакатом і читаєте вірші, то давайте українською", — розповіла Оксана.
Херсон. Оксана Дьякова разом з людьми вийшли на мирний мітинг під час Революції Гідності, листопад 2013 року. Фото надала Оксана Дьякова
Галину Бахматову учасники Херсонського майдану обрали членкинею керівної ради. Жінка розповідає, у Херсоні близько сімдесяти людей вперше вийшли на площу свободи 21 листопада.
"З 21 по 29 листопада Валя Крицак, наша відома активістка, ім’ям якої зараз названо вулицю, поставила на майдані намет, підписала "Херсон за ЄС" і "Вимагаємо підписати асоціацію з Європейським Союзом". Вона там цілодобово жила. Інколи ми приходили, як волонтери, її заміняти, щоб вона могла відпочити хоч одну ніч, і я була серед багатьох", — згадує Галина.
Херсон. Жительки міста тримають у руках плакат “Слава Героям Майдану” на одній з мирних акцій під час Революції Гідності, листопад 2013 року. Фото надала Галина Бахматова
2 грудня учасники Херсонського майдану зайшли до міської ради, пригадує Бахматова.
"Міська рада оголосила на своїй сесії, що вона збирається приймати рішення щодо звернення до президента, до Верховної ради щодо силового розгону майдану. І тоді 200 людей з херсонського майдану мирно зайшли до міської ради, до заступника в.о. голови міськради звернулися, вимагали та добилися свого, що Херсонська міська рада не прийняла того звернення", — говорить Галина Бахматова.
Галина Бахматова вийшла на підтримку Революції Гідності разом з іншими херсонцями, 2013 рік. Фото надала Галина Бахматова
Військовий капелан Андрій Калита розповідає, для нього Майдан у Херсоні почався 1 грудня.
"Близько семи людей тоді зранку вже були біля храму, заплакані. Я знав, що уже відбулося. Тоді побили студентів в Києві. Ми зайшли в храм та почали молитися", — каже Калита.