Кая Каллас. AP
Верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас повідомила, що під час засідання Ради Європейського Союзу із закордонних справ 27 січня очікує на рішення продовжити дію санкцій ЄС проти Росії.
Про це вона заявила перед засіданням Ради Європейського Союзу із закордонних справ, повідомляє кореспондентка Суспільного.
"Я очікую рішення про продовження дії санкцій, які ми маємо. Тоді, звичайно, добре, що ми обговорюємо, що ще ми можемо зробити, чинячи тиск на Росію, щоб вона припинила цю війну. Також добре, що президент Трамп чинить тиск на Росію, кажучи, що припинення війни в їхніх руках" ,— сказала вона.
У понеділок, 27 січня, посли Євросоюзу мають зібратися на надзвичайному засіданні Ради ЄС для обговорення продовження санкцій проти Росії. Угоду щодо санкцій офіційно оформлять під час зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС пізніше.
За даними Politico, Угорщина погодилася схвалити продовження антиросійських санкцій. Очікується, що Будапешт піде на поступки щодо схвалення санкцій в обмін на заяву ЄС щодо "енергетичної безпеки" для Угорщини.
Раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що ЄС має змусити Україну поновити транзит російського газу в обмін на продовження санкцій проти Росії.
Президент України Володимир Зеленський повідомляв про готовність підписати угоду щодо постачання газу з Азербайджану до Угорщини та Словаччини за умови, що Росія не матиме з цього вигоду. Туреччина теж заявляла, що готова постачати газ в Угорщину.
Що ще сказала Кая Каллас перед засіданням Ради ЄС із закордонних справ
Верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки заявила, що зустрілась із білоруською лідеркою Світланою Тихановською напередодні засідання Ради. Вона підтвердила, що розмова йшла про вибори у Білорусі, які Каллас назвала фіктивними. Білорусь залишається важливим питанням для європейського порядку денного, і білоруський народ підтримуватимуть у ЄС, сказала Каллас.
За словами Каї Каллас, під час засідання Ради ЄС обговорять гібридні загрози для Євросоюзу. Гібридні загрози відбуваються у Балтійському морі, по всій Європі, і тому ЄС необхідно підвищувати обізнаність щодо них, сказала вона.
Що відомо про санкції ЄС проти Росії
16 грудня 2024 року Євросоюз запровадив 15-й пакет санкцій проти Росії. Зокрема, ще 52 судна з російського "тіньового флоту" були покарані забороною на доступ до портів і певних послуг. 14 січня Європейська комісія розпочала консультації щодо наступного 16-го пакета санкцій проти Росії.