Кандидат на посаду директора БЕБ Цивінський ще чекає від СБУ листи про “безпекові ризики”

Олександр Цивінський. Facebook

Переможець конкурсу з відбору на посаду директора Бюро економічної безпеки Олександр Цивінський заявив, що чекає від Служби безпеки України листи про "безпекові ризики", які стали причиною його непризначення на посаду урядом.

Про це Олександр Цивінський розповів Суспільному.

За словами Цивінського, його запити до СБУ залишаються без відповіді.

"Я надіслав три листи до Кабінету міністрів, але не отримав жодної чіткої інформації щодо причин відмови. Є часткова відповідь на перший лист — згідно з нею, ключовий документ, лист СБУ, був повернутий назад. На мої запитання про безпекові ризики відповіді немає. Я також звертався до СБУ двічі, але досі не отримав жодної відповіді. Якщо є безпекові ризики — про них треба сказати. На мою думку, їх немає і не існує", — наголосив Олександр Цивінський.

Він також повідомив, що, на його субʼєктивну думку, рішення уряду щодо непризначення його кандидатури на посаду директора БЕБ — "незаконне".

"Тепер я намагаюся отримати все ж таки доступ до тих відомостей, які стали його підставами. Тоді можна буде дати відповідь і на це питання також", — сказав Цивінський.

Він також повідомив, що уряд не надав ні стенограму, ні аудіозаписи засідання, під час якого розглядали його кандидатуру на посаду директора БЕБ,

Цивінський повідомив, що зараз працює керівником підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України. Він також додав, що НАБУ не отримувала листи від СБУ чи уряду, в яких указані "безпекові ризики" щодо нього для проведення службового розслідування.

Олександр Цивінський також заявив, що СБУ не проводила у нього обшуків 21 липня, коли співробітники Служби безпеки провели понад 70 обшуків у детективів НАБУ через підозри у співпраці з РФ.

"Та проведено обшук в мого підлеглого, який безпосередньо займається розслідуванням щодо можливих протиправних дій працівників СБУ. Це стосується тиску на Вищий антикорупційний суд, шляхом встановлення відеокамери у працівниці ВАКС", — сказав Цивінський.

У цій справі триває досудове розслідування НАБУ, повідомив Цивінський.

Олександр Цивінський наголосив, що переміг в чесній прозорій процедурі і очікує на законне рішення Кабміну та сподівається що новий уряд ухвалить відповідне рішення.

Раніше премʼєр-міністерка України Юлія Свириденко вважає, що уряд не призначив Олександра Цивінського директором Бюро економічної безпеки за процедурою, яка "відповідала законам і нормативно-правовим актам".

"Нам було внесено рішення і ми як члени уряду розглянули це рішення, і кожен з нас мав можливість висловити свою позицію: утриматись, проголосувати за, або відмовитись відповідно до тієї інформації, яка була почута відповідним міністром європейської інтеграції і юстиції, що стосувалося зв'язків з країною-агресором", – сказала Юлія Свириденко.

7 липня уряд не призначив Олександра Цивінського директором Бюро економічної безпеки (БЕБ). У Кабміну є сумніви щодо його відповідності усім критеріям, які вимагають від кандидата на посаду очільника БЕБ. У Кабміні підкреслили, що рішення відповідає Закону України "Про Бюро економічної безпеки".

8 липня Олександр Цивінський заявив, що хоче дізнатись про "безпекові оцінки" СБУ, які стали підставою для рішення Кабміну відхилити його кандидатуру. Сам Цивінський зауважує, що 10 років успішно проходив перевірки СБУ.

9 липня Конкурсна комісія з добору директора Бюро економічної безпеки (БЕБ) опублікувала рішення уряду щодо відхилення кандидатури Олександра Цивінського. У протоколі уряд аргументує своє рішення щодо відхилення кандидатури Олександра Цивінського "інформацією, наданою СБУ", та Законом про нацбезпеку, а саме статтею 2. У статті йдеться про те, що "правову основу держполітики у сферах національної безпеки і оборони становлять Конституція України та інші закони".

Джерело

Новини України