Кіпр може приєднатися до Шенгенської зони вже до кінця 2025 року

Президент Кіпру Нікос Христодулідіс під час засідання Європейської ради в Брюсселі, Бельгія, 27 червня 2024 року. Getty Images/Pier Marco Tacca

Кіпр упродовж поточного року виконає усі технічні вимоги, необхідні для приєднання до Шенгенської зони.

Про це під час конференції Beyond Sea and Sun у Нікосії заявив президент Кіпру Нікос Христодулідіс, передає Politico.

Зокрема він зазначив, що Кіпр розглянув "усі політичні занепокоєння щодо лінії припинення вогнюЗ 1974 року Кіпр поділений на дві частини: міжнародно визнану Республіку Кіпр, яку переважно населяють греки-кіпріоти, та невизнану "Турецьку Республіку Північного Кіпру", населену переважно турками-кіпріотами" і зараз опрацьовує "технічні деталі", необхідні для приєднання до Шенгенської зони.

Христодулідіс підкреслив переваги, які членство в Шенгенській зоні принесе Кіпру, зокрема, у сфері туризму та інвестицій. За його словами, за процесом спостерігає спеціальна група в Міністерстві закордонних справ.

Кіпр став членом Євросоюзу у 2004 році. Хоча кіпріоти користуються свободою пересування по всьому блоку, що складається з 27 країн, але сам острів у східному Середземномор'ї ще не є частиною Шенгенської зони.

Христодулідіс також повідомив, що Кіпр перебуває на завершальній стадії скасування візового режиму зі США для кіпрських мандрівників. Очікується, що найближчим часом острів відвідає американська делегація, після чого будуть зроблені відповідні оголошення з цього питання.

З 1 січня 2025 року Болгарія та Румунія стали повноправними членами Шенгенської зони. Перевірки на європейських внутрішніх сухопутних кордонах обох країн з іншими учасниками Шенгенської угоди скасовані.

Що таке Шенгенська зона

Шенгенська зона охоплює 29 європейських держав, що приєдналися до однойменної угоди, підписаної в селі Шенген (Люксембург) в 1985 році. Шенгенська зона має прикордонний контроль на зовнішньому кордоні — при в'їзді та виїзді із зони, але без прикордонного контролю на внутрішніх кордонах держав, що входять у цю зону.

Шенгенську зону створили окремо від Європейських співтовариств, коли не вдалося досягти консенсусу між усіма державами-членами ЄС щодо скасування прикордонного контролю.

Джерело

Новини України