Китай звинуватив іноземні спецслужби у крадіжці рідкісноземельних металів

Прапор Китаю. REUTERS/Kim Kyung-Hoon

Китайська розвідка звинуватила іноземні спецслужби у крадіжці контрольованих рідкоземельних матеріалів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Не називаючи жодної країни, Міністерство державної безпеки Китаю звинуватило іноземні структури в організації контрабанди цих матеріалів, які Пекін вважає стратегічним активом і використовує як розмінну монету на переговорах з Вашингтоном щодо тарифів.

“В останні роки іноземні шпигунські та розвідувальні служби та їхні агенти намагалися вступити в змову і підбурювати правопорушників у країні до крадіжки наших рідкоземельних предметів за допомогою поштових відправлень, що становить серйозну небезпеку для нашої національної безпеки”, — йдеться в повідомленні міністерства в п'ятницю в WeChat.

Міністерство безпеки заявило, що запобігло спробі неназваної країни незаконно придбати рідкісноземельні елементи для зберігання. Згідно з публікацією, підрядник неправильно маркував посилки як “спочатку не виготовлені в Китаї” та спотворював склад продукту та інгредієнти.

У відомстві також детально описали інші ймовірні тактики контрабанди, такі як приховування порошків рідкоземельних елементів у складі керамічної плитки або маскування їх у пляшках з водою, маркованих як “деталі машин” для експорту. Міністерство закликало громадян повідомляти про підозрілу діяльність, пов'язану з ресурсами рідкоземельних елементів.

Як пише Bloomberg, Китай скористався своїм домінуванням у виробництві цих металів та рідкоземельних магнітів у торговельній війні зі США, які покладаються на китайські постачання для виробництва широкого спектру продукції, включаючи електромобілі. Так, компанія Ford Motor була змушена скоротити виробництво на одному зі своїх заводів після того, як Пекін посилив експортний контроль, а обмеження поглибили напруженість з Європейським Союзом, який так само залежить від експорту з Китаю.

Минулого місяця Китай і США підтвердили угоду про призупинення дії різких тарифів після того, як Пекін пообіцяв переглянути експортні ліцензії, а США погодилися зняти власний контроль над технологіями, включаючи деякі передові чіпи штучного інтелекту. Ознаки послаблення напруженості підвищили шанси на укладення ширшої угоди і проведення зустрічі між президентом Дональдом Трампом і китайським лідером Сі Цзіньпіном цього року, відзначає агентство.

Джерело

Новини України