Кліматична криза на планеті подовжує дні, – дослідження

Зазначається, що зміна тривалості дня становить мілісекунди, але цього достатньо, щоб потенційно порушити інтернет-трафік і не тільки.

Перерозподіл води призвів до переміщення осі обертання Землі – північного та південного полюсів / фото ua.depositphotos.com

Кліматична криза призводить до збільшення тривалості кожного дня, оскільки масове танення полярних льодів змінює форму планети, пише The Guardian із посиланням на дослідження, опубліковане в Працях Національної академії наук США.

За словами вчених, це явище є яскравою демонстрацією того, як дії людства перетворюють Землю, конкуруючи з природними процесами, що існували протягом мільярдів років.

Зазначається, що зміна тривалості дня становить мілісекунди, але цього достатньо, щоб потенційно порушити інтернет-трафік, фінансові транзакції та GPS-навігацію, всі з яких залежать від точного хронометражу.

“Тривалість земного дня неухильно збільшувалася протягом геологічного часу через гравітаційний опір Місяця, що впливає на океани і сушу планети. Однак танення льодовикових щитів Гренландії та Антарктики через глобальне потепління, спричинене діяльністю людини, призвело до перерозподілу води, що зберігається у високих широтах, у світові океани, що призвело до збільшення кількості води в морях ближче до екватора. Це робить Землю більш сплюснутою або товщою, сповільнюючи обертання планети і ще більше подовжуючи день”, – ідеться в статті.

Планетарний вплив людства також було нещодавно продемонстровано дослідженнями, які показали, що перерозподіл води призвів до переміщення осі обертання Землі – північного і південного полюсів. Інша робота вчених показала, що викиди вуглецю людством скорочують стратосферу.

Читайте також:

Що станеться, якщо в нашу Сонячну систему проникне чорна діра: вчені дали відповідь

Чи мають тварини друзів: відповіді дослідників можуть здивувати

Ракета SpaceX зазнала рідкісної поломки під час запуску супутників Starlink

“Ми можемо бачити наш вплив як людей на всю систему Землі, не тільки локальний, наприклад, підвищення температури, а й дійсно фундаментальний. Через викиди вуглекислого газу ми зробили це всього за 100 або 200 років. Але ж подібні процеси раніше тривали мільярди років, і це вражає”.

Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що внутрішнє ядро Землі сповільнюється, дні можуть стати довшими.

Джерело

Новини України