Військовий парад на честь 90-ї річниці армії Північної Кореї на площі Кім Ір Сена в Пхеньяні, Північна Корея, у понеділок, 25 квітня 2022 року. AP/Інформаційне агентство Північної Кореї KCNA
Північна Корея, ймовірно, готується до відправлення додаткових військ і військової техніки до Росії, включаючи дрони-камікадзе, щоб підтримати Москву у війні проти України.
Про це в понеділок повідомили в південнокорейському військовому командуванні, пише Yonhap News Agency.
Згідно з даними південнокорейської розвідки, Північна Корея вже відправила тисячі військових для участі у війні на боці Росії. Приблизна кількість загиблих серед північнокорейських солдатів становить близько 1 100 осіб.
"Комплексна оцінка численних даних розвідки показує, що Північна Корея готується до ротації або збільшення чисельності своїх військ у Росії, а також постачає реактивні системи залпового вогню калібру 240 мм і 170-мм самохідну артилерію", — повідомили в Об’єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї (JCS).
Крім того, зафіксовані ознаки виготовлення та постачання дронів-камікадзе, які були вперше представлені під час інспекції Кім Чен Ином у листопаді. Це є частиною прагнень КНДР отримати практичний досвід ведення війни та модернізувати свою зброю.
У листопаді північнокорейські державні ЗМІ повідомили, що Кім Чен Ин спостерігав за тестами різних типів дронів-камікадзе і закликав до їхнього масштабного виробництва через ефективність у сучасній війні.
Попри збільшення військової співпраці з Росією, конкретних ознак провокацій з боку Північної Кореї наразі не зафіксовано. Водночас КНДР готується до ключового засідання партії наприкінці року, яке є важливим політичним заходом.
Однак у JCS не виключають можливість раптових провокацій, таких як запуск балістичної ракети середньої дальності з гіперзвуковою боєголовкою, які можуть бути приурочені до політичного заходу.
Південнокорейські військові прогнозують, що у 2025 році КНДР продовжить так звані "сіро-зонні" провокації, такі як запуск аеростатів із відходами та перешкоди в роботі GPS.
"Оскільки КНДР зосереджена на підтримці Росії, вона може уникати дій, які спричинять відкриття нового фронту", — йдеться в заяві JCS.
Південнокорейська сторона закликає до посиленої співпраці з США у сфері обміну розвідданими та підтримки готовності. Існує ймовірність, що КНДР може вдатися до запуску міжконтинентальної балістичної ракети або провести ядерні випробування для посилення своїх позицій у переговорах зі США.