“Коаліція охочих” підготує пропозиції щодо моніторингу режиму припинення вогню в Україні — Макрон

Президент Франції Емманюель Макрон в Єлисейському палаці в Парижі, Франція, 12 березня 2025 року. REUTERS/Sarah Meyssonnier

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що у міністри закордонних справ країн "коаліції охочих" підготують пропозиції щодо моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.

Про це він сказав на пресконференції за результатами саміту після "коаліції охочих" у Парижі 27 березня, передає кореспондентка Суспільного.

За його словами, на підготовку цих пропозицій у глав МЗС країн "коаліції охочих" є три тижні.

Макрон додав, що робота над потенційною відправкою так званих "сил стримування" в Україну триває. Він пояснив, що ці війська потенційно мають діяти як засіб "стримування" у разі укладення мирної угоди між Києвом та Москвою.

Крім цього він додав, в Україну буде відправлена "франко-британська команда" для "підготовки формату української армії завтрашнього дня".

Перед початком саміту президент Макрон провів "швидкі переговори" з президентом Зеленським та прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.

26 березня Зеленський прибув до Франції. Очільник Міноборони Рустем Умєров також прибув до країни.

Ініціатива щодо припинення вогню

18 лютого делегації США та Росії зустрілись у Саудівській Аравії. Вони обговорювали економічні та дипломатичні відносини між країнами. Представники РФ та США домовились про поновлення дипломатичних місій, призначення країн від послів.

Вони також обговорювали російсько-українську війну. Представники адміністрації Трампа заявили, що "усі сторони" у війні мають піти на поступки для "завершення" війни. Представники Росії повідомили, що для завершення війни "необхідні дипломатичні зусилля". Україна у цих переговорах участі не брала.

11 березня у Саудівській Аравії відбулися перемовини між представниками України та США. За підсумками, Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового 30-денного режиму припинення вогню.

18 березня Трамп зідзвонився із Путіним. За словами американського президента, вони обговорили "багато елементів" мирного договору, а також негайне припинення вогню щодо всієї енергетики та інфраструктури.

19 березня Трамп розмовляв телефоном із Зеленським. Президент України заявляв, що підтримує припинення ударів по енергетиці, але це має бути взаємно з росіянами. Окрім цього, вони домовились доручити своїм командам вирішити технічні питання, пов’язані з виконанням та розширенням режиму часткового припинення вогню.

23 березня Зеленський заявляв, що з 11 березня є пропозиція безумовного припинення вогню, але саме Росія продовжує завдавати ударів по території України.

Джерело

Новини України