Наразі заступника генпрокурора, який здійснював нагляд за розслідуванням, підозрюють у незаконному збагаченні.
Коломойський / фото УНІАН, Віктор Ковальчук
Адвокат Ігоря Коломойського Олег Пушкарь під час прес-конференції відповів на запитання журналістів стосовно того, кому вигідне тримання під вартою українського бізнесмена.
“Ми оперуємо фактами. Я приведу конкретний факт: БЕБ реєструє кримінальне провадження, з якого фактично стартує це розслідування 11 серпня 2023 року. Жодних заяв про те, що комусь збитки економічні, про те, що хтось щось вкрав – немає”, – сказав Пушкарь.
Він додав, що 1 вересня про Коломойського внесли кримінальне провадження в Єдиний реєстр досудового розслідування за статтею 190 “Шахрайство”,
“Того ж дня реєструється заява, підписана неуповноваженою особою, діючим керівником Міноборони паном Умєровим – на той час керівником Фонду державного майна. Про те, що нібито ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття” завдано якихось збитків. Яке він мав відношення до цього? Ну є 25% в держави. Але ж є керівництво. Якщо суб’єкту господарської діяльності спричинено збитки, то воно має визначати це. Однак ввечері 1 вересня ці дані лише з’являються і місті Києві”, – додав Пушкарь.
Саму підозру Коломойському оголосили о 8 ранку в суботу – 2 вересня, коли бізнесмен перебував у Дніпропетровській області.
“Що відбувається далі. Сам детектив, який вручав повідомлення про підозру, каже: “Дивіться, ми маємо судовий розгляд, міра запобіжного заходу, це вже з понеділка – ми вас допитаємо тощо”. Ну добре, з понеділка, так з понеділка. Що відбувається далі. Захиснику у місті Дніпро надходить повідомлення з суду. Що судове засідання з обрання запобіжного заходу Коломойському у вигляді тримання під вартою призначено на суботу о 14 годині. Всі знають, що він перебуває в Дніпрі. Коли суддя призначає засідання – він не розуміє, що це неможливо. Особа перебуває в іншій області, як він дістанеться?”, – пояснює Пушкарь.
Втім, Коломойський таки прибув до суду, де йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, додає адвокат.
“Без жодних документальних обґрунтувань. Суддя ці документи навіть не вивчав. Ми доводили, що там інші цифри, інші дати. У підозри навіть не було написано конкретних цифр. “Приблизно 600 млн тощо”. Яка ж це підозра? Тим більше обґрунтована. Ми не можемо відповісти, кому б це було вигідно. Ми кажемо, хто це зробив. Це зробили правоохоронні органи разом із судом”, – підсумував Пушкарь.
Справа Коломойського: що відомо
У вересні минулого року СБУ та БЕБ провели обшук вдома в Ігоря Коломойського у рамках розслідування, яке стосується компаній “Укртатнафта” та “Укрнафта”, акціонером яких є український бізнесмен. Згодом Служба безпеки вручила Коломойському підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 190 (шахрайство) та ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
Під час засідання 2 вересня 2023 року, Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід українському бізнесмену Ігорю Коломойському у вигляді тримання під вартою терміном на 60 днів із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.
Згодом суд першої інстанції збільшив розмір застави для Коломойського до 3,9 млрд грн. В апеляційному суді оскаржити це рішення захисникам не вдалося – суд залишив бізнесмену заставу на такому рівні.
Під час наступних судових засідань, попри стан здоров’я Ігоря Коломойського, йому продовжували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Однак сума застави зменшилася до 1 млрд 968 млн 200 тис гривень.
Під час судового засідання у справі Коломойського 18 липня суд продовжив бізнесмену Ігорю Коломойському термін тримання під вартою до 2 вересня 2024 року, а також визначив розмір застави у 650 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Втім, вже 29 серпня Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу Ігорю Коломойському із тримання під вартою на заставу у розмірі 1 877 360 000 грн.