Адміністраторка USAID Саманта Павер виступає на саміті Глобальної ініціативи Клінтона (CGI) 24 вересня 2024 року в Нью-Йорку, США. Getty Images/Alex Kent
Саманта Павер, адміністраторка агентства США з міжнародного розвитку (USAID), приїхала в Київ та оголосила про запуск пʼятирічного проєкту Rehab4U на 13 млн доларів для реабілітації українців після війни. Також USAID спільно з Держдепартаментом США виділяють $237 млн на гуманітарну допомогу Україні. Про те, на що підуть ці кошти, про план перемоги Зеленського і вплив конфлікту на Близькому Сході на підтримку України — Павер в інтервʼю Суспільному.
Ви вже неодноразово були в Україні. Яка мета вашого візиту цього разу?
Одна з цілей — подивитися на роботу з енергозахисту та переконатися, що ми правильно розставляємо пріоритети, враховуючи те, що Путін запланував на зиму (обстріли енергосистеми України — ред). Також я співпрацюю з незалежними журналістами та антикорупційними активістами.
До приїзду в Київ я мала зустріч з президентом Зеленським на Генеральній Асамблеї ООН. Ми скликали її з керівниками найбільших американських компаній у сфері фінансів, страхування та енергетики. Потім я була на зустрічі президента Зеленського з президентом Байденом в Овальному кабінеті. Вже в Києві ми з ним обговорювали важливість роботи над планом перемоги, і те, як узгоджуються інвестиції Сполучених Штатів з цілями України.
Також я зустрічалася з прем'єр-міністром Шмигалем. Ми обговорили інвестиції в енергетику та першочергові реформи. Цього року ми зосередилися на пошуках альтернативних джерел енергії та подвоїли інвестиції в український енергосектор. Йдеться про близько 825 мільйонів доларів. Я сьогодні була в одній з українських шкіл. Коли відключалося світло, вона одразу переходила на живлення від резервного генератора. Але багато українців все ще не мають такої опції. Тож генераторів має бути більше, і по всій країні, особливо в районах поблизу лінії фронту.
Також ми плануємо надавати базові речі, як-от ковдри й теплий одяг, особливо для переміщених осіб. Путінські атаки завдають великої шкоди, але сподіваюся, ППО та відбудова енергетичної інфраструктури дозволять зберегти достатню кількість енергопотужностей, щоб люди не замерзли цієї зими.