Конституція не забороняє депутатам мати друге громадянство, – глава міграційної служби

Водночас, на її думку, політики мали б декларувати всі свої громадянства.

Глава ДМСУ заявила, що Конституція не забороняє депутатам мати друге громадянство / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com

Конституція України не забороняє депутатам мати друге громадянство. Таку заяву зробила глава Державної міграційної служби України Наталія Науменко.

В інтервʼю УНІАН вона наголосила, що, на її думку, політики, які претендують на посади, на яких ухвалюють важливі для країни рішення, мали б декларувати усі свої громадянства.

“Наша позиція полягає в тому, що інформація про множинне громадянство має вноситися в Демографічний Реєстр. Громадяни повинні знати, кого обирають — це має бути їх свідомий вибір. Конституція не забороняє ситуацію, коли депутат має інше громадянство. Але з моральної точки зору — це неприпустимо”, – пояснила керівниця ДМСУ.

За її словами, в українському законодавстві немає терміна “позбавити громадянства”, проте його можна втратити. До прикладу, якщо людина отримує громадянство, умовно, в Австрії, їй потрібно вийти з українського громадянства.

“Деякі країни Європи не визнають множинного громадянства. Тим більше, в цьому законопроєкті (про інстуту множинного громадянства, – ред.), наскільки нам відомо, буде чітко визначено, громадянство яких країн, поряд з громадянством України, буде визнаватися як множинне. Але не всі країни дотримуються такої політики. І це нормально”, – додала Науменко. 

Множинне громадянство в Україні

Днями віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності України Олексій Чернишов повідомив, що закон про множинне громадянство буде готовий до кінця року. Наразі подвійне громадянство в Україні офіційно заборонено. 

Варто зазначити, що в грудні 2024 року Верховна Рада України підтримала в першому читанні президентський законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. 

Джерело

Новини України