Очільники МЗС Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, Франції, України та Висока представниця ЄС. Берлін, 12 грудня 2024 року. Міністерство закордонних справ України
Шість європейських країн та Європейський союз (ЄС) підписали Берлінську декларацію, у якій підтвердили свою готовність продовжувати підтримувати Україну у війні проти Росії.
Про це йдеться у спільній заяві на сайті Міністерства закордонних справ України.
12 грудня у Берліні відбулася зустріч керівників дипломатичних відомств Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Великої Британії, Франції, України та Високої представниці ЄС із зовнішньої політики та безпеки Каї Каллас. За результатом зустрічі представники країн підписали Берлінську декларацію.
"Досягнення всеосяжного, справедливого та тривалого миру для України нерозривно пов’язане з забезпеченням стабільної безпеки Європи. Україна повинна перемогти. Тому, через понад 1000 днів незаконної війни Росії проти України, ми зберігаємо нашу тверду солідарність. Ми продовжуватимемо підтримувати право України на самооборону", – зазначено у заяві.
Учасники зустрічі зобов’язалися розширити військову, економічну та фінансову допомогу Україні, у тому числі через додаткові ресурси, мобілізовані Євросоюзом.
Також вони наголосили на необхідності надання Україні "міцних гарантій безпеки", що включають довготривалу військову та фінансову підтримку:
"Наголошуємо, що швидке і колективне надання 50-мільярдного кредиту країнами "Групи Семи", в якому європейці відіграють важливу роль, допоможе Україні покрити нагальні потреби, в тому числі військові".
Крім того, посадовці висловили свою підтримку "всеосяжного, справедливого та сталого миру" для України, заснованого на нормах міжнародного права та з повагою до суверенітету і територіальної цілісності держави.
Вони також схвалили Формулу миру, запропоновану президентом Володимиром Зеленським, назвавши її "надійним шляхом до встановлення справедливого та сталого миру".
"Мирні переговори щодо України не можуть проводитися без участі самої України та її європейських партнерів", – наголошується у заяві.
Окрім цього, учасники зустрічі пообіцяли продовжувати обмежувати можливості Росії щодо нарощування військової потужності, а також чинити додатковий тиск на джерела доходів Кремля, включаючи енергетичний сектор.
Європейські міністри наголосили про необхідність продовження допомоги Україні в її праві на самооборону. Вони засудили ескалацію війни з боку Росії, зокрема атаки на цивільну інфраструктуру, використання балістичних ракет середньої дальності та залучення військових КНДР.