Криза на балансуючому ринку електроенергії: в Elementum Energy назвали суму боргів

Балансуючий ринок у кризі через борги (фото: GettyImages) Не витрачай час на шум! Читай тільки суть з РБК-Україна у Google

Ситуація на балансуючому ринку електроенергії досягла критичного рівня та продовжує погіршуватися.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на коментар комерційного директора Elementum Energy Романа Волошенюка.

За його словами, заборгованість на балансуючому ринку вже наближається до 50 млрд грн, а сама проблема накопичувалася роками без системного вирішення. У результаті виробники електроенергії, які забезпечували балансування енергосистеми, змушені чекати на розрахунки надзвичайно тривалий час.

“Ситуація на балансуючому ринку дуже критична. Заборгованість там б’є історичні максимуми і вже наближається до позначки у 50 мільярдів гривень”, – зазначив Волошенюк, комерційний директор компанії-інвестора у сектор відновлюваної енергії в Україні.

Він наголосив, що боргова криза безпосередньо б’є по фінансовій стійкості генерації.

Через постійне зростання заборгованості та затримки розрахунків виробники втрачають обігові кошти, необхідні для підтримки обладнання та проведення ремонтних кампаній.

Читайте також: Борги досягли 46 млрд грн. В “Укренерго” анонсували зміни до правил енергоринку

“Генерація, яка сумлінно балансувала систему під час планових чи аварійних статусів, очікує на оплату за вироблену та віддану в мережу енергію по 2 роки і більше. Терміни розрахунків невпинно зростають, заборгованість збільшується, і це повністю “знекровлює” виробників, позбавляючи їх обігових коштів на ремонти”, – підкреслив Волошенюк.

Ситуація з боргами на енергоринку

Нагадаємо, за словами керівника енергетичних програм ГО “Український інститут майбутнього” Андріана Прокіпа, станом на початок квітня борг учасників балансуючого ринку електричної енергії перед системним оператором “Укренерго” сягнув 46,3 млрд грн – на 9,5% більше порівняно з початком року.

Джерело

Новини України