Лієву оголосили про підозру в справі про постачання непридатної зброї для ЗСУ

Екскерівник департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександр Лієв під час суду в Полтаві, Україна, 22 січня 2025 року. Суспільне Полтава

Колишньому посадовцю Міноборони оголосили підозру за постачання ЗСУ непридатних протитанкових ракетних установок. За інформацією джерел, йдеться про Олександра Лієва.

Про факт підозри повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.

Експосадовцю Міноборони і колишнім керівникам оборонного підприємства повідомлено про підозру у постачанні непридатних ракетних установок і завданні державі шкоди у 90 млн грн.

За інформацією джерел Суспільного в правоохоронних органах, йдеться про екскерівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександра Лієва.

Вищий антикорупційний суд застосував до підозрюваних – колишніх керівників оборонного підприємства – запобіжні заходи у вигляді застави в розмірі 908,4 тис. грн і 575, 32 тис. грн.

Щодо ексчиновника Міноборони – подано клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 5,011 млн грн. Розгляд справи запланований на 7 липня.

Що відомо про справу щодо розкрадання коштів на закупівлі снарядів для ЗСУ

27 січня 2024 року співробітники СБУ прийшли з обшуками до посадовців Міноборони та менеджерів "Львівського арсеналу". Служба безпеки за сприяння Міноборони викрила схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів для ЗСУ.

За матеріалами справи, п'ятьом фігурантам оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою). Їм загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

За даними слідства, у жовтні 2022 року фігуранти справи уклали з Міністерством оборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Постачання озброєння не відбулося, попри зобов’язання розпочати їх у грудні 2022 року. Водночас Міноборони переказало постачальнику озброєнь — компанії "Львівський арсенал" — 97% суми, передбаченої угодою.

Одного з підозрюваних, а саме ексочільника департаменту Міноборони Олександра Лієва, затримали під час спроби виїхати за кордон.

29 січня 2024 року ВАКС після тривалого засідання відхилив клопотання прокурора і не обрав запобіжний захід екскерівнику департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександру Лієву.

Вже 22 січня 2025 року в райсуді Полтави Лієву обрали запобіжний захід. Його взяли під варту на 52 дні. Підозрюваний перебуватиме до 14 березня 2025 року.

Джерело

Новини України