За інформацією: Суспільне Вінниця.
"Є інше обладнання боротьби з хронічним болем — це і підвісні системи й різні велотренажери. Ми зараз у процесі ліцензування у нас навчання зараз", — сказав Ніколайчук.
Прийшов сюди, аби зменшити фантомний біль у кінцівці, сказав військовослужбовець Яким.
"Маму гомілку стискає, то таке відчуття, що нога бетоном залита, то щиколотку ріже. Вночі дуже часто, коли хочеш спати, а воно кожні дві секунди дає про себе знати. І вночі я беру милиці й хочу щоб втомитися і заснути хоч на трішки", — розповів Яким.
Фото: Суспільне Вінниця
Суспільному розповідає, був сапером. Поранення отримав у грудні 2023-го. У Роботино їх накрило мінометним вогнем. Постампутальний біль чоловіку лікують за допомогою спеціального обладнання, зазначила лікарка фізичної й реабілітаційної медицини Катерина Ксенчина. У нього вже другий сеанс реабілітації.
Фото: Суспільне Вінниця
Використовують у реабілітаційному центрі для лікування фантомних болей і метод віртуальної реальності. У цей час мозок людини забуває про біль, каже Катерина Ксенчина.
Фото: Суспільне Вінниця
Святослав Ніколайчук — ветеран російсько-української війни. Він та ще двоє лікарів Дмитро Дмитрієв і Сергій Коваленко й заснували центр лікування болю та реабілітації "Прометей". З обладнанням допомогли небайдужі, з ремонтом у приміщенні допомогла міська влада, каже Дмитро Дмитрієв. Задум втілювали у життя протягом року.
Працює центр за попереднім записом. Довіз пацієнтів беруть на себе, каже Дмитро Дмитрієв. Нині у них на реабілітації 12 військових.