Вогонь і дим піднімаються над південним передмістям Бейрута після удару армії Ізраїлю, Ліван, 3 жовтня 2024 року. REUTERS/Amr Abdallah Dalsh
Ліван і організація "Хезболла" схвалили запропонований Сполученими Штатами Америки (США) проєкт угоди про припинення вогню з Ізраїлем, висловивши деякі зауваження щодо змісту.
Про це повідомив агентству Reuters помічник спікера ліванського парламенту Алі Хасан Халіль.
За його словами, Ліван 18 листопада надіслав свою письмову відповідь американській посолці в Бейруті Лізі Джонсон. Чиновник зазначив, що тепер усе залежить від Ізраїлю, назвавши докладені зусилля з досягнення припинення вогню найсерйознішими з усіх.
Зауваження подані в позитивному ключі, підкреслив Халіль. Подробиць не наводять. Як раніше заявив ліванський прем'єр-міністр Наджиб Мікаті, влада республіки тепер обговорить деталі угоди з емісаром США Еймосом Гокстіном, який скоро відвідає Бейрут.
Загострення конфлікту на Близькому Сході
Останні місяці триває ескалація конфлікту на Близькому сході. Спершу — вибухи пейджерів, рацій та радіоприймачів "Хезболли". Потім — ураження Ізраїлем понад 100 ракетних установок угруповання на півдні Лівану та удар по Бейруту, де загинув Ібрагім Акіл та інші командири "Хезболли", а також цивільні. "Хезболла" відповідає запусками ракет по Ізраїлю.
28 вересня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) офіційно заявила про загибель лідера і одного із засновників "Хезболли" Хасана Насралли під час удару по Бейруту 27 вересня. Згодом угрупування підтвердило загибель лідера.
1 жовтня Армія оборони Ізраїлю розпочала наземну операцію "Стріли півночі" на півдні Лівану. Там почалися рейди проти обʼєктів та інфраструктури угрупування "Хезболла". Згодом Ізраїль неодноразово заявляв про обстріл ліванської столиці Бейрут.