“Має бути конкретика”: ветеран розкрив, як знизити страх перед мобілізацією

За його словами, навіть неприємна конкретика здатна знизити рівень страху та невизначеності.

Ветеран розповів, як побороти страх перед мобілізацією / фото Генштаб ЗСУ

Держава повинна давати громадянам визначеність у питаннях мобілізації та участі у війні.

Про це заявив ветеран Юрій Гудименко у коментарі LIGA.net. На його переконання, визначеність зменшує страхи, навіть якщо вона неприємна. Наприклад, ветеран зазначив, що важливо називати реальні терміни, на які людей призивають до армії.

“Не має значення, який саме це термін. Головне, щоб він був чітким і конкретним. У людини в голові буде збудований план. Має бути конкретика, що ти одразу не потрапиш на передову”, – сказав Гудименко.

За словами ветерана, у потенційного солдата, який дивиться відео з передовою, боями та пораненими створюється хибне відчуття, що 99,9% бійців цілодобово перебувають у постійних “замісах”.

“Це абсолютно не так. Є тихі напрямки, є більш гучні напрямки, є друга та третя лінія, тилові структури, в яких служать сотні тисяч людей. Просто їх не показують, вони нікому не цікаві. Якщо буде впевненість, що після навчання ти не наближатимешся до фронту ближче, ніж на 20 км, де нічого не прилітає, але ти вже чуєш щось, потім на 5 км від фронту, де вже прилітає, але не так, як на передньому краї. Це чітка впевненість, ми це все проходили, мій батальйон поступово загартувався”, – заявив ветеран.

Гудименко наголосив, що державі потрібно давати конкретику, щоб працювати зі страхом невизначеності.

Читайте також:

Військовий про мобілізацію: Ми або переможемо, або нас більше не буде

Закон про мобілізацію: в Міноборони відповіли, коли запрацює електронний кабінет

Мобілізація в Україні: чи можуть одночасно призвати батька та сина

“Лагідна” мобілізація: чи матиме успіх рекрутинг для ЗСУ

Мобілізація в Україні – деталі

Зараз у Верховній раді України готується до другого читання законопроект про мобілізацію. До нього надійшло понад 4 тисячі поправок, розгляд яких розпочав Комітет Верховної Ради країни з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Багато з цих правок дублюються. Комітет не підтримав норму про про блокування рахунків та обмеження виїзду людей за кордон. 

Також не дійшли згоди щодо питання обмеження консульських послуг для українців за кордоном. Це питання також буде дискутуватися у майбутньому. 

Заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв зазначає, що на друге читання в сесійну залу Верховної Ради законопроект про мобілізацію може бути винесено вже в березні. Проте тут постає головне питання – як законопроєкт проходитиме сесійну залу, адже кожен народний депутат має право поставити свою правку на голосування. Якщо таке відбудеться, то розгляд може затягнутися на тижні.

Джерело

Новини України