Інколи ці винищувачі називали “електроджетами”, поділився експерт.
Названо особливості літака F-16 / фото US Air Force
Легкий багатоцільовий винищувач версії F-16 здійснив перший політ 50 років тому, але цей борт і досі виглядає як літак майбутнього.
Ведучий та авіажурналіст Джефф Болтон, який двічі літав на двомісній версії цього літака, сказав, що “F-16 – це майже ідеальний швейцарський армійський ніж”. Думка журналіста опублікована у матеріалі “BBC News Україна”. “…конструктори зробили… кілька революційних змін у кабіні F-16. Вони позбулися однієї з головних особливостей винищувачів часів Першої світової війни – ручки управління між ногами пілота”, – зазначається у статті.
Журналісти додали, що цей винищувач був першим бортом, який застосовував електродистанційне керування (fly-by-wire) – тобто сигнали від штурвала чи ручки управління передаються не механічно, а за допомогою компʼютера й електроприводів. Тепер ця технологія застосована у більшості авіалайнерів.
“Через це F- 16 іноді називали “електроджетами”, і я думаю, що спочатку ця технологія могла декому не подобатись, адже вона виключала пілота з рівняння”… Тепер ми сприймаємо польоти fly-by-wire як належне. Ви бачите цю технологію всюди – і в маленькому дроні, і в авіалайнерах”, – сказав фахівець з військової авіації Королівського аеронавігаційного товариства Великобританії Тім Робінсон.
Читайте також:
США виводять війська з Іраку: стали відомі важливі деталі
Перенесення війни в РФ з України можливе чи ні: офіцер все пояснив
Що треба знати про літак F-16 сьогодні – прочитайте важливе
Це легкий одномоторний багатоцільовий винищувач, який компанія General Dynamics розробила для американських Повітряних сил. Борт здійснив перший політ 20 січня 1974 року, а на озброєння його прийняли 17 серпня 1978-го.
За відомостями журналістів, з 2015 року він є найчисленнішим військовим літаком у світі – зараз активно використовують ще понад 2 000 тисячі таких винищувачів. Ці винищувачі вважають одними з найкращих у своїй категорії.
Варто зазначити, що низка держав заходу пообіцяли надати F-16 Україні. Українські пілоти вже вчаться літати на цих літаках. Помічниця очільника Міноборони Штатів з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер розраховує на те, що українська держава вже у поточному році зможе забезпечити спроможність експлуатувати ці борти.