Майстер з Краматорська виготовляє електрогітари у Дніпрі: історія власної справи переселенця

Майстер з Краматорська Олексій Шотт виготовляє електрогітари, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Майстер з Краматорська власноруч виготовляє електрогітари з дерева. Олексій Шотт грав у місцевому гурті, наразі пов'язав своє хобі з роботою. Через повномасштабне вторгнення, він був змушений покинути власний дім, вивезти своє майно та переїхати до Дніпра. Там започаткував справу, отримавши на неї грант від міжнародної організації.

Майстер з виготовлення електрогітар з дерева Олексій Шотт — гітарист родом з Краматорська. Неодноразово брав участь у рок-фестивалях Краматорська та сусідніх міст. Своє захоплення музикою перетворив на бізнес та виробляє електрогітари на замовлення.

Чоловік починав свою справу на Донеччині: закупив обладнання ще у Краматорську, але через повномасштабне вторгнення перевіз його до Дніпра: "Ми вирішили виїхати, бо роботи немає. Всі логістичні шляхи порушені. Я планував позиціювати це, як Краматорське виробництво".

Майстер з виготовлення електрогітар Олексій Шотт тримає дерев’яний гриф музичного інструмента в майстерні, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

"З'явилась ідея — столярне виробництво. Це таке, що не потребує дуже великих вкладань, як інші бізнеси. Легко навчитись. Дерево — це екологічний продукт, приємний в обробці. Сам навчався та на YouTube", — розповідає майстер.

Дерев’яний корпус електрогітари, яку робить майстер з Краматорська Олексій Шотт. Кадр з відео Суспільне Донбас

Олексій орендує будинок разом з дружиною та її батьками. Майстерню зробив із господарчого приміщення. Каже, часто доводиться купувати матеріали для гітари за кордоном.

Олексій обладнав свою майстерню у господарчому приміщенні, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

"З деревиною проблема, це взагалі по Україні проблема, тому що якась сосна у будь-якому магазині є, а щось таке для гітари, особливо екзотичної породи, я замовляю через інтернет. Особливо екзотику для накладок, це взагалі за кордоном", — каже Олексій. На виготовлення однієї гітари йде місяць.

Майстер з Краматорська Олексій Шотт виготовляє електрогітари у Дніпрі. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Закупив дерево, це величезна дошка, її "розпускаєш", потім склеюєш щит, форму, потім починаєш, фінально — це фарбування, лакування. Закупив ЧПК-станок, щоб частину роботи він міг сам робити", — пояснює майстер.

Перше своє замовлення на гітару Олексій отримав ще на Донеччині, а доставляти готовий інструмент довелося вже за кордон.

"На початку у мене було замовлення. Знайомий хотів собі гітару і ми домовились, що я закуплю обладнання і зроблю йому першу гітару. Але в плани втрутилась війна. Він виїхав у Польщу. І я йому потім у Польщу відправляв цю гітару", — згадує Олексій.

Запити на гітару — індивідуальні та доводиться погоджувати багато деталей.

"У всіх є своє бачення, вони щось хочуть. Плюс тренди сучасні популярні, зараз "безголові" гітари дуже популярні", — каже чоловік.

Частини дерев’яної електрогітари. Кадр з відео Суспільне Донбас

Під час виробництва електрогітар, каже майстер, свої труднощі: "Технічно найскладніше зробити розмітку під лади та пази для них. Якщо не витримана дистанція між ладами, ти будеш брати ноту, а вона на якийсь процент відхиляється, і це буде чутно".

Майстер продав вже сім електрогітар. Певний час, це було лише захоплення Олексія, але наразі — основна робота. У виробництві йому допоміг досвід електрика. На свою справу Олексій отримував міжнародну допомогу. Загалом інструменти та станки коштували близько 100 тисяч гривень.

"Ми купляли частину обладнання, що було у вжитку, тому що це вигідно. На грант я подавався, отримав, і нещодавно закінчив закупівлю, звіти. Я подавався на грант від "Mercy corps", — розповідає Олексій.

ЧПК-станок для роботи з деревом. Кадр з відео Суспільне Донбас

Чоловік планує у майбутньому розширити приміщення та розглядає повернення додому на Донеччину.

"Залишився єдиний етап — це повноцінно зробити малярну кімнату або куток малярний. Бо поєднувати в одному приміщенні малярку і звичайне столярне виробництво — це складно", — каже майстер з виготовлення електрогітар.

Джерело

Новини України