За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця
Виставку презентували в рамках проєкту "Маріуполь — культурна деокупація". Складається вона з чотирьох тем: Азовсталь, місто, діти та захисники.
"Світлини збирала маріупольська міська рада. Мета виставки — показати те, що було до вторгнення Росії та після. Показати 86 днів опору, адже місто Маріуполь стало містом відваги та стійкості", — пояснила Ольга Романишена.
Фото: Суспільне Вінниця
Про що виставка?
На банерах окрім світлин, зображені "скріни" листування мешканців міста, завдяки яким світ спостерігав за подіями під час блокади Маріуполя російськими військами. Блокада тривала 86 днів — з 24 лютого по 20 травня. Тоді з території Азовсталі було виведено останнього полоненого і місто опинилось в повній окупації, розповіла переселенка з Маріуполя Аліна Рашевська.
"Намагаємося донести до людей правду про Маріуполь. Розповісти про ті події, які відбувалися. Мало світлин залишилися, тому що під час фільтрації все видаляли. Ці зображені унікальні", — пояснила фахівчиня центру «Я Маріуполь» Аліна Рашевська Аліна Рашевська.
Фото: Суспільне Вінниця
На відкриття виставки прийшла Зоя Філіппова. Жінка в Маріуполі прожила понад 50 років. Наразі живе у Вінниці.
"Тут багато вже знайомого. В нас є багато мініфільмів, фотографій. Ми це не забудемо і ніколи не пробачимо", — переселенка з Маріуполя Зоя Філіппова.
Поліна Уварова — студентка вінницького медичного коледжу. За її словами, завдяки таким виставкам можна дізнатися, що насправді відбувалось в Маріуполі під час блокади.
"Дуже важливо приходити на такі виставки, тому що чути можна багато, а побачити своїми очима. Звісно фото не передасть те , що було. Але краще так", — розповіла Поліна Уварова.
Фото: Суспільне Вінниця
Виставка мобільна. Її вже презентували у Львові та Києві. У Вінниці вона триватиме до 3 березня.