Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум виступає під час своєї щоденної конференції в Національному палаці в Мехіко, 8 січня 2025 року. Getty Images/AFP/ALFREDO ESTRELLA
Уряд Мексики офіційно подав позов до суду на компанію Google через відображення назви "Затока Америки" замість Мексиканської затоки в американській версії карт Google.
Про це у п’ятницю підтвердила президентка Мексики Клаудія Шейнбаум, пише агентство EFE.
"Google уже отримав позов. Уже є перше рішення, і ми очікуємо на подальші кроки", — зазначила Шейнбаум під час своєї щоденної пресконференції.
Що вимагає Мексика у Google?
Шейнбаум наголосила, що уряд Мексики вимагає, аби Google виконував указ Трампа лише частково — той, що стосується території США, а не всієї затоки:
"Бо він (Трамп — Ред.) не має повноважень перейменовувати всю затоку, це є міжнародна компетенція. Тому ми вимагаємо, щоб Google позначав як «Затоку Америки» тільки ту частину, що належить Сполученим Штатам, а частину, що належить Мексиці та Кубі — як Мексиканську затоку", — пояснила президентка.
Вона також зазначила, що це питання поки не обговорювалося з Трампом особисто, але в позові йдеться про повернення початкової назви в цифровій картографічній системі.
"Ми кажемо Google: дотримуйтесь того, що ухвалив уряд США — але лише в межах своєї юрисдикції. Ось у чому суть спору", — підсумувала Шейнбаум.
На момент публікації Google не прокоментував позов і не повідомив, які дії планує вжити після попереднього судового рішення.
Наприкінці січня Шейнбаум надіслала листа генеральному директору Google Сундару Пічаї з вимогою виправити позначення "Затоки Америки" на картах, оскільки, згідно з указом Трампа від 20 січня, перейменування стосується лише території США.
Суперечка загострилася на початку лютого, коли користувачі з США почали повідомляти, що в картах Google і Apple у США вже відображено назву "Затока Америки" — попри офіційні протести Мексики.
Невдовзі Google надіслав листа міністру закордонних справ Мексики Хуану Рамону де ла Фуенте, в якому заявив, що зміна відповідає оновленню американської Системи географічних назв (GNIS).
У відповідь де ла Фуенте заявив у своєму листі, що "за жодних обставин" Мексика не прийме перейменування будь-якої географічної зони, яка охоплює її територію або перебуває під її юрисдикцією.
Після інавгурації 20 січня Трамп підписав низку указів. Зокрема президент США перейменував Мексиканську затоку на Американську. Трамп пояснив своє рішення тим, що Мексиканська затока — найбільша у світі, а також вона відіграє ключову роль в американській економіці.