За інформацією: Суспільне Чернігів.
Майстер Валентин Кім. ФОТО: Суспільне Чернігів"Судячи з вікна, я бачу, що йому понад 10 років. Так, більше. То їх ще ставили на клини та анкера. Не так часто люди змінюють пластикові на пластикові вікна, тільки ось після бомбардування. А так зазвичай дерев'яні змінюємо на пластикові, вони швидко ламаються".
Валентин розповідає, віконна програма, профінансована американською благодійною організацією Gem працює по всій Україні, тому він встиг побувати на об'єктах в різних містах.
"В Херсонській області ставили. Ось Чернігів, Кривий ріг".
Геннадій Попков мешкає у будинку 17А, каже, для його сім’ї це вагома допомога.
Геннадій Попков. ФОТО: Суспільне Чернігів"По-перше, зараз, мабуть, і нема кому робити вікна, бо багато хлопців на фронті. А по-друге, це коштує великих грошей. І самотужки зробити це було б складно. Я так розумію, встановити такого розміру вікно коштувало десь 15 тисяч гривень".
16 грудня бригада майстрів працює в будинку по проспекту Миру, 17А, з 18 грудня планують почати встановлення у 17-му будинку. Це необхідно зробити у під'їздах та деяких квартирах. Нагадаємо, раніше їх мешканці скаржилися, що вікна привезли, але не поставили.
За інформацією координатора проєкту віконної програми Олександра Бабенка, загалом для допомоги Чернігову фонд витратив близько 100 тисяч доларів. Затримки виникають через великий обсяг робіт по всій Україні.
Координатор проєкту віконної програми Олександр Бабенко. ФОТО: Суспільне Чернігів"В нас не є виключеннями Львівська область, Харківська, Чернігівська, Одеська. Ми намагаємося реагувати саме в тих містах, де люди більше постраждали. На сьогодні в місті Чернігові реалізовано понад 350 віконних конструкцій, з яких вже 320 змонтовано".
Також програма працює в інших громадах Чернігівської області. Це Іванівська, Деснянська, Новобілоуська, Киїнська, Городнянська та Новгород-Сіверська, де замінили понад 1 700 вікон, вибитих під час бойових дій та обстрілів.