За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця
Маскувальні сітки плетуть розміром 6 на 10 метрів. Спершу виготовляли їх із вживаного одягу, тепер зі спеціальної тканини, яку закуповують власним коштом. Замовлень від військових багато, сказала Тетяна Войтенко.
“Замовлень дуже багато. Особливо від наших хлопців із села. Нікому не відмовляємо, стараємося якомога більше сплести. Багато уроків трудового навчання, то ми так стараємося й уроки вести, і сітку на них плести. І на перервах плетемо”, — сказала Войтенко.
Фото: Суспільне Вінниця
У закладі за рік виготовили та передали захисникам понад сотню сіток, розповіла нам заступниця директора з виховної роботи Руслана Цибуляк. Окрім цього, діти на уроках трудового навчання виготовляють й окопні свічки та шиють рукавиці для оборонців.
“Вони радіють, коли можуть допомогти армії, їм не байдужа доля нашої країни. У школі є багато дітей, чиї рідні воюють”, — сказала Руслана Цимбалюк.
Сітку, над якою учні Ситковецької спеціальної школи працюють зараз, планують завершити за два тижні. На який напрямок вона поїде — поки не розголошують.
Фото: Суспільне Вінниця
Серед учнів, які плетуть сітку, 15-річний Богдан. Суспільному він розповів, що зараз використовують стрічки коричневих відтінків та хакі.
“Беремо стрічку, звʼязуємо і це — коричневі ніби гілки, щоб не було видно танка, і плетемо через одну, навскоси”.
Фото: Суспільне Вінниця
Богдан розповів, що робота цікава. А щоб було веселіше — слухає музику.
“Коли захочеться, тоді й плету, бо з музикою весело і не нудно плести”, — сказав Богдан.
Фото: Суспільне Вінниця
В 11-річної Ганни у лавах ЗСУ служить батько. Дівчинка розповіла, що у такий спосіб допомагає йому.
“Мій батько захищає нашу Україну. Я йому казала, що ми плетемо сітки. Мій батько пишається нами. Я за ним дуже сумую і хочу, щоб він якнайшвидше повернувся додому”, — сказала Ганна.