Боєць 3-ї окремої штурмової бригади на псевдо “Біс”, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас
Боєць 3-ї окремої штурмової бригади на псевдо "Біс" був стрільцем, мінометником, а наразі він — навідник на американському бронетранспортері М113. До повномасштабного вторгнення росіян чоловік був цивільним, працював у столярному цеху. Як став військовим і які навички потрібні — боєць розказав Суспільному.
Військовослужбовець з позивним "Біс" родом з Луганської області. Наразі його дім в окупації. До повномасштабного вторгнення працював у столярному цеху.
"Працював з деревом. На одному підприємстві робили дошки, підлогу, обрус клеїли. На другому підприємстві теж працював з деревом. В основному займався чорновою обробкою, також працював на лінії з виготовлення паливних пелетів. З військовою справою, я не був пов'язаний ніяк. Але це моя країна, моя земля і навіщо тут хтось, хто буде свої порядки встановлювати", — розповідає боєць.
Боєць 3-ї окремої штурмової бригади на псевдо “Біс”, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас
"Біс" захищає Донеччину з лютого 2022 року. До 3-ї окремої штурмової бригади перевівся добровольцем з Полтавського ТрО. Був стрільцем та мінометником, а з березня цього року працює навідником на бронетранспортері М113.
"Це американський бронетранспортер, він брав участь у в'єтнамській війні. Модель взагалі стара, але з модернізаціями більш сучасними. Ми вивозили десант, виконували вогневу підтримку десанту. Потім підвозили БК, резервні групи, виконували евакуацію "300"Військовий жаргон. 300 – поранений, 200 – загиблий., інколи навіть "200". Але це війна, і це трапляється", — розповідає навідник бронетранспортера 3-ї окремої штурмової бригади "Біс".
На бронетранспортері команда — це двоє: навідник та механік-водій, розповідає боєць.
Кадр з відео 3-ї ОШБр
"В будь-який момент може навідник стати звичайним піхотинцем. Наїхали на міну чисто випадково, міна прилетіла в машину, машина вийшла з ладу, зламалась — і екіпаж одразу же стає піхотою. Тому і потрібно і "мехводам" проходити практику піхоти та знати її. Особисто в мене було це один раз під час штурму. Машину знищили, поранення невелике отримав. Вийшов своїм ходом, ще й вивозив контуженого побратима", — пригадує "Біс".
Чоловік переконаний, на фронті не вистачає, як і важкого озброєння, так і людей: "Бісять ті, які сидять по барах. Здорові чоловіки. Є більш мотивовані дівчата ніж хлопці".
"Бісу" 51 рік, за ці місяці війни він, колишній цивільний, він розібрався і у військовій справі, і в техніці:
"Побратими, якщо чесно вражаються: дід, говорять, на "стилі". Я тату набиваю, на мотоциклі ганяю. Я в юності з парашутом стрибав, в експедиціях брав участь: якщо відпочинок — то активний. Вони дивляться на мене, що старий разом із ними бігаю на тренування, їх це теж мотивує".