Мобілізація в Україні: чи можуть призвати батька дитини з інвалідністю

Адвокат зазначив, що ця категорія військовозобов’язаних може звернутися до ТЦК із заявою про відстрочку.

Стало відомо, чи дають відстрочку батькові дитини з інвалідністю / колаж УНІАН

Деякі військовозобов’язані мають право на відстрочку в межах загальної мобілізації в Україні, зокрема чоловіка, що мають дитину з інвалідністю.

Як зазначив адвокат Андрій Карпенко, така особа має право право на відстрочку від мобілізації, попри те, кого з батьків вказано в посвідченні дитини-інваліда.

Для оформлення відстрочки потрібно особисто з’явитися ТЦК та написати заяву. 3 собою треба мати паспорт громадянина України, військово-обліковий документ, документи, що підтверджують право на відстрочку.

Згідно зі статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.

До заяви додайте копії таких документів:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • свідоцтво про шлюб;
  • паспорт громадянина України матері дитини;
  • документи, які підтверджують реєстрацію місця проживання;
  • довідка про фактичне місце проживання разом з дитиною;
  • документи, які підтверджують інвалідність дитини.

Після розгляду заяви ТЦК надасть довідку або відповідь, якою буде підтверджено право на відстрочку. Також додатково у військово-обліковому документі може бути зроблений запис про надання відстрочки від призову на військову службу. Відстрочка діє до кінця дії воєнного стану або до моменту скасування інвалідності дитини.

Читайте також:

Нардепи могли б піти воювати, щоб надихнути українців, – Жорін

Ходять групами, щоб уникати конфліктів: в Україні знову посилюють мобілізацію

Мобілізація в Україні: чи може отримати відстрочку батько, який самостійно виховує дітей

Мобілізація в Україні: інші новини

Військовий оглядач і полковник у відставці Сергій Грабський вважає, що процес мобілізації в Україні буде жорстким. За його словами, страх – це нормальний стан людини, але кожен має бути зацікавленим у військовий підготовці.

Водночас депутатка Верховної Ради України від партії “Голос” Інна Совсун висловилася на підтримку мобілізації жінок. Вона наголосивла, що в українській Конституції не прописано, що захищати державу мають тільки чоловіки.

Джерело

Новини України