Мобілізація в Україні: юрист пояснила, чи потрібно жінкам ставати на облік у 2024 році

Жінки, які стали на військовий облік, повинні будуть виконувати вимоги військкоматів про проходження ВЛК, повідомляти про зміну місця проживання, сімейного стану і так далі.

Деякі українки зобов’язані стати на військовий облік, каже адвокат / фото Генштаб ЗСУ

У зв’язку з резонансом навколо нового законопроекту про мобілізацію, в Україні активно обговорюють питання постановки на військовий облік жінок. Адвокат Марія Левченко пояснила, кому з українок обов’язково ставати на облік у 2024 році. 

Як уточнила юристка, в новому законопроекті додали уточнення, що жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, зобов’язані стати на військовий облік. 

За словами Левченко, відповідна норма діяла і раніше. При чому вона стосується всіх жінок, які закінчили медичний заклад, навіть якщо вони ніколи не працювали за отриманою спеціальністю. 

“Якщо вони цього не зроблять, то в 2024 році на них чекає адміністративна відповідальність за порушення вимоги. До речі, є ще один законопроект 10379, яким вводяться дуже великі штрафи, зокрема до 17 тисяч гривень за порушення вимог ведення військового обліку, неповідомлення про сімейний стан, або обставини, передбачені чинним законодавством”, – підкреслила адвокат. 

Крім того, вона згадала про постанову Міноборони України під номером 313. У ній міститься перелік спеціальностей, причетних до медичних, зокрема – психологія. 

“Згідно з цим переліком, жінки поки не будуть змушені ставати на військовий облік. Поки ця вимога залишається добровільною. Але якщо ви вже встали на облік, то ви будете змушені підкорятися чинним нормам закону щодо військового обов’язку і служби, так само як і чоловіки. Також на жінок поширюються такі ж вимоги до військового обліку, служби, відстрочки”, – пояснила Левченко. 

При цьому адвокат додала, що жінки, які стали на військовий облік, повинні будуть виконувати вимоги військкоматів про проходження ВЛК, повідомляти про зміну місця проживання, сімейного стану і так далі. 

Читайте також:

Адвокат розніс норму про арешт майна ухилянтів у новому проекті закону про мобілізацію

В Україні обговорюють фінансовий критерій для бронювання військовозобов’язаних, – ЗМІ

Мобілізація в Україні:з якими хворобами беруть на службу

Мобілізація в Україні

У Київській області співробітники ТЦК і поліції отримали наказ перевіряти чоловіків на блокпостах. Перед ними було поставлено завдання “шукати осіб, які порушують законодавство про мобілізацію”.

Тим часом заступник голови Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук повідомила, що у Верховній Раді не виноситимуть на розгляд законопроект про мобілізацію, поданий до парламенту 25 грудня 2023 року. Проводитиметься робота над копромісним законопроектом. 

Джерело

Новини України