Модний тренд: учені з’ясували, навіщо шимпанзе вставляють траву у свої вуха

Уперше “моду” на травинки у вухах шимпанзе дослідники зафіксували у 2010 році.

Науковці зазначили, що така поведінка схожа на модні тренди в людей / фото – Edwin van Leeuwen/EurekAlert

У Замбії група шимпанзе почала носити травинки, які стирчать із вух і “задніх частин тіла”. Учені з’ясували, навіщо примати роблять це, пише IFLScience.

“Це показує, що, як і люди, інші тварини також копіюють одна в одної, здавалося б, безглузді вчинки. А це, своєю чергою, може дати уявлення про еволюційне коріння людської культури”, – розповів дослідник з Утрехтського університету Едвін ван Леувен.

У виданні зазначили, що зазвичай тварини копіюють одна одну для якоїсь мети. Наприклад, шимпанзе вчаться одне в одного, як добувати їжу або вибирати інструменти. Проте не вся наслідувальна поведінка корисна.

“Моду” на травинки у вухах шимпанзе дослідники вперше зафіксували 2010 року в заповіднику Chimfunshi Wildlife Orphanage Trust у Замбії. Спершу їх носила самка на ім’я Джулі, але пізніше це перейняли сім інших шимпанзе.

Учені у своєму дослідженні припустили, що травинки у вухах стали культурною традицією у шимпанзе, оскільки примати продовжили робити це навіть після смерті Джулі. За їхніми словами, така поведінка нагадує модні тенденції у людей.

Цікаво те, що через 15 років шимпанзе з іншої групи в тому ж заповіднику підхопили цю моду. Вчені підкреслили, що вони не мали жодного контакту з первісною групою.

П’ятеро з восьми шимпанзе в групі були помічені з травинками у вухах, а шестеро приматів навіть вставляли їх у “задні частини тіла”. Як з’ясувалося, “законодавцями” такої моди були не примати.

Читайте також:

Відкладає по 185 000 яєць за раз: біолог розповів про краба, який “захоплює” планету

Китайські вчені успішно вивели мишенят від двох батьків-самців

Дельфіни вміють посміхатися і роблять це доволі часто, – нове дослідження

Ван Леувен розповів, що в шимпанзе, які вставляли траву у вуха, були одні й ті самі доглядачі. Ці доглядачі зізналися, що іноді вставляють у свої вуха траву або сірники, а примати почали звертати на це увагу.

Деякі шимпанзе можуть мати більш розвинені когнітивні здібності

Раніше вчені зробили важливе відкриття про когнітивні здібності шимпанзе. Для цього вони провели експеримент із розколюванням горіхів.

Метою експерименту було з’ясувати, чи здатні шимпанзе в одній спільноті по-різному розколювати горіхи. Для цього було вивчено 3882 спроби 21 шимпанзе.

З’ясувалося, що деякі шимпанзе справляються з цим завданням краще, ніж інші примати зі своєї групи.

Джерело

Новини України