За інформацією: Суспільне Чернігів.
Володимир Теремець. ФОТО: Суспільне Чернігів"Добре, все красиво – що тут казати? Штори, ну треба ж дзеркало, вішалка. Нам тумбочку сусіди дали, дак ще привеземо, столик комп’ютерний – все вживане, але нічого. Телевізор… Що ще треба? " , – каже Володимир Теремець.
Це модульне містечко збудували у партнерстві із товариством Червоного Хреста України. Загальна вартість проєкту зараз – 240 мільйонів гривень.
Модульне містечко на вулиці Дрозда у Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів
Червоний хрест виділив 156 млн грн на зведення будинків та облаштування кожної квартири необхідними меблями та технікою.
Кухня в одній із квартир у модульному містечку на вулиці Дрозда у Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів
Кімната в одній із квартир у модульному містечку на вулиці Дрозда у Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів
Чернігівська міська рада проводила комунікації, будувала фундаменти та проводила благоустрій. З міського бюджету на це виділили 84 мільйони.
"Частково не сплачені роботи, які підрядник виконав в рамках проєкту, але вони не потрапили у відкориговану частину, бо ще раз необхідно буде коригувати проєкт. Зазвичай в процесі виринають проблеми, які на початку не були відомі. Це ще не заплачено. На мою думку, це ще може бути мільйонів 7–8 млн", – говорить начальник управління капітального будівництва Чернігівської міської ради Вячеслав Почеп.
Вячеслав Почеп. ФОТО: Суспільне Чернігів
Ордери на квартири видають терміном на один рік з правом продовження, доки людина матиме дійсну довідку ВПО (внутрішньо переміщеної особи). На сьогодні ордери отримала 81 родина.
"34 сім’ї – не місцеві жителі, решта – жителі міста Чернігова. Є і Бахмут, є і Херсонська область, і Донецька область", – каже заступниця начальника відділу квартирного обліку міськради Тетяна Булах.
Тетяна Булах. ФОТО: Суспільне Чернігів
Так, Анна, разом із двома дітьми, переїхала до Чернігова з нині окупованого Луганська у 2014 році. Тепер її сім'я – мешканці модульного містечка.
"Все добре, все подобається, все виходить. Усе було, ми навіть меблі свої не забирали звідти, де жили", – говорить Анна.
Мешканка модульного містечка Анна. ФОТО: Суспільне Чернігів
Валентина, яка також тепер мешкає у містечку, каже:
"Тепленько, все необхідне є. Автобус пустили. Якщо коли треба – пройтись неспіша, коли спішиш – автобус".
Мешканка модульного містечка Валентина. ФОТО: Суспільне Чернігів
Мешканці деяких квартир жаліються на недостатній тиск води в системі, в інших – не працює вентиляція.
"Вибиває. От ні з того, ні з сього. Ви знаєте, навіть, я пробувала прати і бойлер, то я тільки, наприклад, або пральну машину включаю, або бойлер. Ну, буває таке. Оце вчора не було нічого, а позавчора така проблемка маленька була. Я не скажу, що це постійно", – каже Валентина.
На це гендиректор НК Українського Червоного Хреста Максим Доценко відповідає так:
"Звичайно, це будівництво. Звичайно, є якісь проблеми. І ті проблеми, які ви згадали, теж. Вони також будуть вирішені на 100%. У нас конструктивне спілкування з підрядником, тобто, нема проблем ніяких критичних. Всі недопрацювання, які є, ми всі усунемо".
Максим Доценко. ФОТО: Суспільне Чернігів
На відкриття модульного містечка приїхали представники Британського та Австрійського Червоного Хреста, які допомагали з пошуком грошей на будівництво.
"Те, що нас світ підтримує, фінансує такі проєкти… І тут сьогодні місії Червоного Хреста з багатьох країн світу – це показує нашим мешканцям і всій Україні, що ми не одні в цій боротьбі за демократію, свободу та нашу незалежність. Нас підтримує увесь світ", – говорить виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако.
Олександр Ломако на офіційному відкритті модульного містечка на вулиці Дрозда у Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів
Поряд з модульним містечком на вулиці Дрозда у Чернігові триває будівництво майданчика для встановлення модульних будиночків, які місту надав Уряд Латвії.
Будівництво майданчика для встановлення модульних будиночків від Уряду Латвії. ФОТО: Суспільне Чернігів
За словами Вячеслава Почепа, роботи там проводяться за гроші з міського бюджету.