Модульне містечко “Новоселівка-1”, що біля Чернігова: чому люди переукладають договори на проживання ще на рік

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Надія Шкляревська. ФОТО: Суспільне Чернігів

Сирість у модульному містечку. ФОТО: Суспільне Чернігів

Перше модульне містечко у Новоселівці відкрили торік у серпні. Ці житлові модулі є безоплатною допомогою від уряду Польщі. Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов тоді сказав: це житло тимчасове.

"Мають бути побудовані нові будинки на місці тих, що зруйновані. Ми цим будемо займатися. Це займе певний час. Під це будівельні матеріали з боку уряду профінансовані і надані регіону. Протягом одного року максимум це модульне містечко має тут бути, після цього люди мають можливість переїхати, повернутися до своїх відбудованих осель".

Олексій Чернишов. ФОТО: Суспільне Чернігів

Та через рік після заселення люди з "Новоселівки-1" переукладають договори на проживання.

"Коли було літо, йшло до літа, ми сподівалися на те, що хтось приїде, допоможе, що будуть нам щось відбудовувати чи допомагати будматеріалами. Але ж літо пройшло і нам ніхто, нічого не допоміг. А зима вже, зимою вже ніхто не приїде. Обіцяли, що будемо зустрічати 2024-й рік у своїх будинках, але ж ніякі будинки. Як стояли у нас фундаменти голі, так і стоять", — розповіла жителька модульного містечка Надія Мацута.

Надія Мацута. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами Ніни Фесенко у 2023 році поки немає блекаутів, тож це полегшує їхнє життя. До того ж вони мають два генератори про всяк випадок. Та проблема конденсату залишається.

"Ці будиночки не призначені для довгого проживання, на жаль. Але подітися нам нікуди, ми продовжуємо так само тут проживати".

Ніна Фесенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Голова Киселівської громади Володимир Шелупець пояснює, які перспективи мають жителі модульного містечка.

"Ті, що частково зруйновані, ті вже відбудувалися. Ті, що повністю зруйновані, з 1 січня запрацює програма по сертифікатах і будемо людям видавати сертифікати".

Володимир Шелупець. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами радника начальника Чернігівської ОВА Андрія Подорвана, рік – це був приблизний термін, на який людей заселяли у модульні будинки. Каже: держава у процесі розробки різних варіантів компенсації: відремонтувати, відбудувати чи купити нове житло. Андрій Подорван говорить: люди мають подавати заявки на компенсацію в залежності від своєї ситуації.

"У вирішенні цієї проблеми саме з житлом тут ми об’єднані всі. Ці люди мають, звісно, не сидіти, щось робити: писати заяви, погоджуватися або не погоджуватися на пропозиції міжнародних благодійних фондів. Треба пришвидшитися місцевій комісії, яка розглядає заяви людей".

Андрій Подорван. ФОТО: Суспільне Чернігів

Новини України