Можуть бути інструкторками: у Черкасах відкрили курси пілотування дронами для жінок

У школі пілотування навчають як цивільних, так і військових

Курси пілотування дронів для жінок відкрили в Черкасах. Саме жінок залучають до навчань, адже чоловіків не вистачає. Брак кадрів відчули у школі пілотування “Черкаський рій”, коли розпочали підготовку фахівців не лише для потреб армії, а й для цивільних. Оскільки навчених пілотів-чоловіків найчастіше забирають до армії, жінки також можуть бути інструкторками, пише “5 канал”


Бойовий дрон вражає автівки, артилерію та позиції ворога на війні. Підлетіти тихо та влучити в ціль – ювелірні вміння, яких навчаються військові. Керувати дроном курсанти вчаться в черкаській школі пілотування. Ольга піднімає дрона ще невпевнено. Але після навчання планує стати інструкторкою, щоб вчити військових точно скеровувати дрони по ворожих цілях.

“Я побачила рекламу у фейсбуці, Іван Подолян виставив, що шукають дівчат, які бажають навчитися, а я люблю такі всякі речі, я захоплююся військовими літаками, у мене є друг, військовий пілот, дуже цікаво і дуже захотілося. Уже складно, це набагато складніше, ніж на авто, бо на авто ти в одній площині, а тут він нахиляється, дуже важко, зокрема FPV-дрони”, – розповідає курсантка школи пілотування Ольга Моргун.

Дівчина прийшла навчитися літати дроном на нові курси в черкаській школі пілотування – спеціально для жінок. Зазвичай курсанти вчаться пілотувати дрони на вулиці, але за негоди переходять до приміщення.

Тренуються літати по кілька годин на день, каже інструктор Ігор. Курсантки піднімають дрона у повітря по черзі. Інструктор контролює кожну і допомагає впоратися та виправити помилки під час польоту.

“Залітали, і залітали так, шо один ми шукали по місцевості і по заводах доволі довго, і знайшли на даху, били, побили, ось буквально позавчора, у нас бувалий дрон-хімера, то відбили два двигуни, то зараз на ремонті, я думаю, що з понеділка приступить до виконання своїх обов’язків, бо ми вчимося, ну, буває таке, десь струсонув”, – розповідає інструктор школи пілотування Ігор Барабаш.

Але перед тим, як сісти за пульт великого дрона, – тренуються на симуляторі, онлайн.

Лідія прийшла на перше заняття. Одночасно з тренуванням на симуляторі – вчиться піднімати у повітря навчальні маленькі дрони. У них захищені двигуни, тож якщо вріжуться у стіну чи впадуть – не зламаються.

“Це абсолютно нове вміння, ні на що не схоже, тому найважче тут усе. Я сама визначила, скільки часу витрачаю, це залежить від того, наскільки швидко хочете навчитися, наскільки є бажання навчитися. У мене є бажання навчитися пілотувати, а потім їх збирати, а коли будуть у мене всі ці вміння, то передавати свої знання іншим”, – розповідає курсантка школи пілотування.

Школу пілотування із красномовною назвою “Черкаський рій” заснували торік черкаські волонтери. Охочих вчитися – багато. Але інструктори-чоловіки один за одним йшли на війну. Тож вирішили оголосити жіночий курс.

“Коли ми почали комунікувати з жінками, з дівчатами, саме там мало інтересу, ми зрозуміли, що це закладено системою підготовки ще зі школи, бо дівчатам не дають можливості займатися технічними завданнями, технічними спеціальностями, і вони не звикли до того, шо це щось для них доступне, вони відчувають і проговорюють, що ми в цьому не розбираємося, це занадто складно, хоча це неправда, коли дівчата, жінки починають цим займатися – вони освоюють пілотаж, хтось краще, хтось ні, але не відчувається якоїсь гендерної різниці”, – наголошує засновник школи пілотування “Черкаський рій” Іван Подолян.

Хто з дівчат гарно опанує пілотування та інженерію – стануть інструкторками. У школі пілотування навчають як цивільних, так і військових. Мають уже багато випускників, які зараз задають жару окупантам.

Джерело

Новини України