На Черкащині обговорили загрози поширення саранових та заходи протидії

24 липня під головуванням Вадима Чайковського, заступника Голови Держпродспоживслужби, Головного державного фітосанітарного інспектора України відбулась координаційна нарада фітосанітарних фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби стосовно ситуації з розповсюдженням саранових в Україні.

«Наразі важливо посилити інформаційно-роз’яснювальну та просвітницьку роботу серед населенням у всіх регіонах, адже для недопущення розвитку саранових достатньо вчасно проводити обробку угідь різного призначення, – наголосив Вадим Чайковський під час наради, – також нагадую про необхідність тісної взаємодії з ОВА, ДСНС тощо, адже боротьба з сараною – це наша спільна справа.»

Андрій Челомбітко, директор Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Держпродспоживслужби нагадав про важливість моніторингу та  щоденного оперативного обміну інформацією між територіальними органами Держпродспоживслужби стосовно поточної ситуації з поширенням саранових, що відіграє ключову роль в запобіганні поширенню та локалізації осередків поширення та міграції цього шкідника.

Під час заходу учасники доповіли про поточну ситуацію в кожному регіоні, а також про здійснення профілактичних та  коригуючих заходів для недопущення розповсюдження саранових на території України, зважаючи складну погодну та безпекову ситуацію.

Довідково. Ситуація стосовно розповсюдження саранових в Україні станом на 24.07.2025 року:

  • Запорізька область – запроваджено особливий режим захисту рослин на території Кушугумської селищної ради Запорізького району та м. Запоріжжя. Тривають локалізаційні та ліквідаційні заходи осередків саранових.
  • Херсонська область – після здійснення успішних винищувальних заходів проти сарани розглядається питання щодо скасування особливого режиму захисту рослин.
  • Одеська область – осередки сарани знищено.
  • Дніпропетровська область –  чисельність саранових в межах економічного прогу шкодочинності.
  • На території інших областей України проводяться обстеження територій, наразі не фіксується фактів збільшення чисельності саранових.

Спеціалістами головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та в м. Києві ведуться постійні спостереження за розвитком і поширенням шкідливих організмів, господарствам надаються рекомендації щодо своєчасного та доцільного проведення заходів захисту рослин.

“Наголошуємо – у разі виявлення поширення шкідливих організмів під час проведення суб’єктами господарювання обстеження угідь, посівів, насаджень необхідно невідкладно інформувати про це Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області – (0472) 63 05 27”, – зазначають у Держпродспоживслужбі Черкащини.

Джерело

Новини України