У Київській області стартував проєкт “Гендерно-чутливі підходи до ментального здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні”. Це важливий крок у підтримці ветеранів та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб, а також громадян, які повертаються до своїх домівок, мешканців приймаючих громад, що постраждали від війни. Про це повідомили у пресслужбі КОВА.
Проєкт реалізується на замовлення Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
17 лютого відбулася зустріч заступника голови Київської обласної державної адміністрації Ірини Старенької, директора Департаменту соціального захисту населення Ігоря Мещана, виконуючої обов’язків начальника Управління ветеранської політики Тетяни Шпакової з представниками Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH — старшим радником проєкту Оксаною Кушнір та радником проєкту по Київській області Максимом Вернигора.
У рамках проєкту проводяться навчання для соціальних працівників, психологів та інших фахівців у соціальній сфері, аби вони могли краще підтримувати людей, які травмовані війною. Він пропонує прості програми психосоціальної підтримки для покращення психічного здоров’я та стійкості громадян.
Окрім цього, проєкт “Гендерно-чутливих підходів до ментального здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні” сприяє налагодженню контактів у сфері психосоціальної підтримки задля кращого доступу до наявних програм підтримки систем перенаправлення пацієнтів та подальшого розвитку цього сектору. Ще одним важливим пунктом роботи є поширення досвіду роботи з ветеранами та членами їх сімей. Надається допомога фахівцям із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у цифровізації процесу роботи.
Спільно з організацією “Можливості. Мотивація. Медіа” Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH застосовує цифрові рішення для терапевтичної підтримки дітей з урахуванням їх особливостей. Дітям, які були змушені залишити рідні місця, допомагає краще адаптуватися у новому середовищі застосунок MaPanda. Наразі 971 дитина отримала психологічну підтримку в особистих розмовах з психологами. Маленькі учасники проєкту отримують “Чарівну скриньку” з іграми, які допомагають опановувати свої емоції й почуття та краще розуміти своє оточення та інших людей.
Для ветеранів, членів їх сімей та органів місцевого самоврядування дев’яти громад Київщини ГО “ВЕСТА” в рамках проєкту “Мобільна служба підтримки” провела 51 консультацію та підготувала 8 доповідей з психологічних та юридичних питань.
Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у Telegram-каналі.