“На початку квітня закон про мобілізацію набуде чинності” — нардеп Железняк

Фото: Суспільне

Законопроєкт про мобілізацію, ймовірно, буде проголосований до кінця лютого. На початку березня він буде підписаний президентом, а через місяць — на початку квітня — набуде чинності.

Таку думку висловив народний депутат Ярослав Железняк в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

Железняк повідомив, що правок до законопроєкту буде багато і це може значно сповільнити його розгляд.

"До кожного депутата звертаються і асоціації, і юристи, і об'єднання щодо правок. Я впевнений що їх буде багато. Умовно тисяча-дві.. це велика кількість. … Кожна поправка — це 2 хвилини пленарного часу. Тисяча правок помножити на 2 хвилини — це буде 2000 хвилин. Це значно більше, ніж засідає парламент в один пленарний тиждень", — сказав Ярослав Железняк.

Водночас він висловив впевненість, що з боку коаліції будуть креативні методи, щоб швидше розглянути всі правки, зокрема парламент може розглядати їх до пізнього вечора.

Відомо, що до 21 лютого офіційно кожен суб'єкт законодавчої ініціативи, насамперед народні депутати подають свої правки до законопроєкту.

Голова фракції "Слуга народу" Давида Арахамія заявив, що арештів рахунків тих, хто ухиляється від служби, точно не буде в законопроєкті. За його словами, варто очікувати іншого покарання. Цей пункт у законопроєкті про мобілізацію планують змінити до другого читання. Також хочуть змінити пункти про мобілізацію людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядає. Окрім того, уважніше розглянуть питання призову аспірантів.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.

8 лютого глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що не бачить в парламенті тих, хто б підтримував у законопроєкті про мобілізацію норму щодо блокування рахунків громадян, які ухиляються від служби.

Джерело

Новини України