В Україну повернули 1000 тіл загиблих захисників у межах репатріаційних заходів. Після передачі проводитимуть експертизи та ДНК-ідентифікацію.
Сьогодні відбулися репатріаційні заходи, у межах яких в Україну повернули 1000 тіл (останків) загиблих. За попередньою інформацією російської сторони, вони можуть належати українським військовослужбовцям.
Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
В Україну повернули тіла полеглих воїнів. / © Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Надалі слідчі правоохоронних органів разом із представниками експертних установ проведуть усі необхідні процедури для ідентифікації репатрійованих загиблих. Це включає судово-медичні експертизи та ДНК-аналізи, щоб встановити особи та передати тіла рідним.
Репатріацію вдалося здійснити завдяки спільній роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, Збройних Сил України, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
В Україну повернули тіла полеглих воїнів. / © Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Українська сторона також подякувала Міжнародному комітету Червоного Хреста за сприяння та підтримку в організації репатріаційних заходів.
Джерело: ТСН
