Надають консультації психолога та проводять майстер-класи: як у Чернігові працює безпечний простір для жінок

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Олена Білан. ФОТО: Суспільне Чернігів

Під час спілкування з іншими жінками, каже Олена, вона відчуває підтримку і полегшення. Від подруги, яка вже відвідувала простір, про нього дізналась Ірина Кузьменко-Соварова.

"Мені тут комфортно, мені добре, мене чекають. Тепло, добре, затишно. І взагалі прийшов, там все залишив, за дверима, всі свої проблеми, турботи, все там лишив. Сів, все. Як вакуум. Закрило. І так спокійно, спокійно. Добре, і оце робиш собі щось. І взагалі, ніяких думок в голові нема".

Ірина Кузьменко-Соварова. ФОТО: Суспільне Чернігів

Жінка розповідає: через повномасштабне російське вторгнення та облогу Чернігова погіршився її емоційний стан.

"Це був жах, шок. Я перестала спати. Захворіла мама, померла мама. І все ось так в клубок. Я взагалі не могла говорити. Важко. Мало людей приходить, мало знає про такі центри. Ну, я от взагалі, якби мене не привели, я б ото жила собі у своєму такому середовищі, сиділа б там, у своїх проблемах з головою, боялася б і далі. Легше стає. Тому я ходжу. І буду ходити. І буду говорити", — говорить Ірина Кузьменко-Соварова.

З якими проблемами звертаються жінки

Окрім майстер-класів, з жінками проводить консультації психологиня Лілія Кривченко.

"Різні запити бувають. Це може бути тривожність, завищена тривожність, страх, панічні атаки, взаємозалежні відносини. Звичайно, це фізичне насильство, сексуальне, психологічне. Ну, в більшості такі от запити у жінок або взагалі відносини такі одинокі. Одинокі жінки – це теж варіант того, що вони шукають розради або підтримки".

Лілія Кривченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом за півтора місяця роботи до простору звернулися понад 100 жінок, сказала менеджерка проєктів Всеукраїнської благодійної організації "Конвіктус Україна" Юлія Царевська.

"Більшість з них прийшли за отриманням таких простих розважальних, інформаційних послуг, наприклад, це участь у майстер-класах, але дуже часто такі заходи служать тим, що жінка розслабляється, починає говорити з професіоналами і потім звертається за іншою, більш глибинною допомогою".

Юлія Царевська. ФОТО: Суспільне Чернігів

Наразі у просторі працює п'ять людей: дві адміністраторки-соціальні працівниці, психологиня та дві кейс-менеджерки, які займаються супроводом жінок, що опинилися у складних обставинах. Роботу простору фінансує Міжнародний Медичний Корпус. Юлія Царевська каже: поки до червня, термін можуть продовжити.

Новини України