Найбільша популяція в Україні: вінницькі лісівники збільшують чисельність зубрів

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ

Вінницькі лісівники провели облік європейських зубрів. У порівнянні з попереднім роком, коли їхня кількість становила 117 особин, цього року зареєстровано 125 представників цього виду. Вінницька популяція зубрів залишається найбільшою в Україні.

Про це повідомляє Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ.

Зростання чисельності зубрів не було б можливим без лісівників, які доглядають за цими рідкісними тваринами. Серед них — старший єгер філії "Вінницьке лісове господарство" Олександр Сіваченко.

Як зазначають у лісництві, за свої 40 років роботи із зубрами, чоловік став справжнім експертом у їхньому житті та поведінці.

Крім того, Олександр не тільки допомагає відновлювати чисельність зубрів, але й захищає їх від браконьєрства.

Фото: Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ

Ліси Вінниччини стали домівкою зубрів вже з 1979 року, і за цей час вдалося не лише врятувати, але й відновити цей вид в різних частинах України.

Фото: Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ

Сьогодні зубри населяють більш як двадцять тисяч гектарів території, а їхнє числення продовжує зростати завдяки природоохоронним заходам, які здійснюють фахівці.

"Нині зубри мешкають на території приблизно двадцять тисяч гектарів. З них 11 тисяч гектарів це — лісові угіддя, решта – польові угіддя, що межують з лісовими масивами. Тварини почувають себе тут добре", — пояснив лісівник.

Фото: Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ

Олександр Сіваченко зазначив, що на шляху до збереження зубрів ще багато викликів. Проте, завдяки реалізації "Плану дій щодо збереження та відтворення зубра в Україні", розробленого Міністерством Міндовкілля, лісівники мають додаткові інструменти для досягнення цієї мети.

Фото: Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ

За останні роки, 34 вінницьких зубри переїхали в різні регіони України, щоб допомогти регулювати щільність популяції та збереження виду. Зусилля фахівців і лісівників продовжують внесок у відновлення чисельності та забезпечення безпеки цього благородного виду.

Новини України