КМІС провів нове опитування та з’ясував, що кількість тих, хто готовий віддати частину держави Росії для “миру”, зросла.
74% відсотків українців виступають проти територіальних поступок Росії, йдеться в опитування КМІС / фото УНІАН, Віктор Ковальчук
В Україні 74% громадян вважають, що не може бути жодних територіальних поступок Росії, але водночас зросла кількість тих, хто готовий йти на такі “компроміси” заради миру.
Такі результати продемонструвало нове опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у грудні 2023 року.
В КМІС зазначають, що у період з травня 2022 року до травня 2023 року ситуація була відносно стабільною: близько 8-10% респондентів були готовими на територіальні поступки, а абсолютна більшість – 82-87% – стабільно виступали проти жодних поступок.
Вже у грудні 19% українців погодились з твердженням, що для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності, Україна може відмовитися від деяких своїх територій. Водночас 74% громадян все ще впевнені в тому, що Україна не може відмовлятися від своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть нові загрози державній незалежності. Близько 7% опитаних не змогли відповісти на це питання.
В КМІС зазначають, що після травня 2023 року простежується поступове зростання частки тих, хто готовий до територіальних поступок Росії. Відповідна тенденція змінювалася з 10% у травні до 14% у жовтні і до 19% у грудні. Відповідно знизилась частка тих, хто виступає проти територіальних поступок – з 84% у травні до 74% у грудні.
“Хоча станом на зараз усе одно виразна більшість українців вважають, що Україна не має відмовлятися від жодних своїх територій”, – зазначають в КМІС.
За даними опитування, якщо між травнем і жовтнем 2023 року приріст частки тих, хто був готовий до територіальних поступок, стався за рахунок Півдня і Сходу, то приріст між жовтнем і груднем – стався за рахунок Заходу і Центру України. Так, на Заході зростання частки таких респондентів змінилася з 9% у жовтні до 20%, у Центрі – з 10% до 15%. На Півдні і Сході зміни в частці тих, хто готовий до поступок Росії, значно менш помітні, хоча там також є негативні тенденції (щодо зниження частки тих, хто виступає проти жодних поступок).
В КМІС зазначають, що навіть серед мешканців Півдня і Сходу, які територіально найближчі до зони бойових дій, 67% виступають проти жодних поступок українською землею. Водночас готові до таких поступок 22% тих, хто проживає на Півдні і 25% тих, хто проживає на Сході.
Читайте також:
Зеленський: Відмова ЄС від переговорів про вступ означатиме, що це вето наклав Путін
На Львівщині чоловік в однострої погрожував священнику силою забрати його до ТЦК (відео)
Зеленський на зустрічі з Байденом назвав цілі України у війні з РФ на 2024 рік
Юристка розповіла про жахливу схему ухилення від мобілізації, яка не працює
Путін все ще розраховує окупувати всю Україну
Нещодавно російський опозиціонер Марк Фейгін заявив в ефірі каналу “Еспресо”, що диктатор РФ Володимир Путін не давав жодних сигналів до миру з Україною, а навпаки, намагався нав’язати їй свої умови, які передбачають втрату суверенітету і територіальної цілісності.
Публіцист впевнений, що наміри в Путіна не змінилися – він так само вважає, що рано чи пізно зможе окупувати всю Україну.
За його словами, словам диктатора не варто надавати сенси. Він прагне територіальних поступок та відмови від НАТО.