“Наша група збивала, і не один”: як прикордонники полюють за російськими дронами на Одещині

Мобільне вогнева група прикордонників під час тренування, Одеська область, січень 2024 року. Фото: Суспільне Одеса

Військові відпрацьовують сценарій виявлення та збиття російського дрона, Одещина, січень 2024 року. Фото: Суспільне Одеса

Військові мобільної вогневої групи. Фото: Суспільне Одеса

Військові за командою відкриваю вогонь по цілі. Фото: Суспільне Одеса

Противник намагається маскувати атаки "Шахедів" погодними умовами, зазначають прикордонники. Крім того, що тепер дрони частіше рухаються вночі, ніж вдень, їх намагаються запускати тоді, коли на морі є шторм і туман. Це заважає визначити, з якого боку наближаються БпЛА, пояснюють військові.

Артем працює за кулеметом у мобільній вогневій групі. Відкриває вогонь лише за командою:

"Наша група вже збивала, і не один "Шахід". У нас дуже позитивні емоції, лунає нецензурна лексика, всі радіють, що ця штука ніколи не долетить до цивільних людей, нікого не вб’є і що у нас буде світло і тепло".

Прикордонник Артем перезаряджає кулемет, Одещина, січень 2024 року. Фото: Суспільне Одеса

Раніше на брифінгу речник Повітряних сил України Юрій Ігнат розповів, що створення мережі мобільних груп — це вимушений крок. Вони показують свою ефективність та допомагають зекономити боєкомплект зенітних ракетних комплексів. Однак ЗСУ потрібно мати сучасні засоби, які будуть знищувати БпЛА в автоматичному режимі, або мати достатньо систем радіоелектронної боротьби, щоб садити їх без жодного пострілу, зазначив він.

Джерело

Новини України