Передбачається, що цей БПЛА може атакувати, працюючи в режимі скритності.
“Охотник” працює з внутрішнім відсіком озброєння / колаж УНІАН, скріншоти
Росія розробляє свій стелс-дрон С-70 “Охотник” для роботи в якості “вірного веденого” з винищувачем п’ятого покоління Су-57, намагаючись повторити досягнення США в галузі пілотованих і безпілотних команд. Однак, його істинний рівень скритності, складність його можливостей ШІ і здатність Росії виробляти як “Охотник”, так і Су-57 у значних кількостях викликають питання. Про це пише президент Центру військової модернізації Warrior Maven, ексспівробітник Пентагону Кріс Осборн у своїй статті для 19FortyFive.
“Арсенал дрону “Охотник” охоплює ракети класу “повітря-поверхня” і низку бомб (планерних і керованих оператором), які не будуть підвішуватися до крил, а будуть сховані всередині корпусу, щоб знизити помітність на радарах супротивника”, – зазначав раніше професор Вадим Козюлін з Російської академії військових наук.
Зазначалося, що “Охотник”, мабуть, становить значну загрозу, оскільки він працює з внутрішнім відсіком озброєння, стелс-покриттями і горизонтальною, прихованою конфігурацією крила-корпусу в стилі B-2. Можливість зберігати зброю всередині літака, не підвішуючи її знизу на пілонах, означає, що дрон може атакувати, працюючи в режимі скритності.
“Однак питання скритності стосується набагато більшого, ніж може здатися на перший погляд, оскільки низька помітність також залежить від теплової сигнатури, матеріалів покриття, розміщення двигуна і випуску вихлопних газів. Тому реальні питання про дрон також можуть належати до рівня технологічної складності, коли йдеться про його додаткові характеристики скритності”, – пояснив Кріс Осборн.
Читайте також:
Нездійсненна мрія Путіна: експерт розніс російський проєкт бомбардувальника “6-го покоління”
Новий авіаносець “Шторм” може стати величезним провалом Росії, – ексконсультант Пентагону
“Еквівалент F-16”: китайський винищувач J-10C став зіркою конфлікту Пакистану та Індії, – BI
Також він акцентував, що Росія поки що не виробила багато Су-57, і залишаються питання щодо того, чи має вона промислові потужності для створення значної кількості нових безпілотників.
“Хоча, звісно, навіть невелика кількість, імовірно, становитиме реальну загрозу, у Росії може не бути можливості “масштабувати” існування цього безпілотника швидким чином”, – підкреслив Осборн.
В Україні збили С-70 “Охотник” – що повідомлялося
Нагадаємо, 5 жовтня 2024 року стало відомо, що в Донецькій області збили російську повітряну ціль. Одразу з’явилася інформація, що це був штурмовик Су-25, пізніше повідомили, що впав Су-34, і, зрештою, дійшли висновку, що йдеться про важкий БПЛА С-70 “Охотник”.
Як припустив військовий експерт Олександр Мусієнко, окупанти того дня могли перевіряти, як “Охотник” долає українську ППО за 20 км від фронту, і БПЛА міг просто почати втрачати контроль і летіти вглиб території України.