За інформацією: Суспільне Вінниця.
Учасники акції з плакатами. Фото: Ольга Камінська/Суспільне Вінниця
У Вінниці на Європейській площі 10 лютого пройшла мирна акція на підтримку військовополонених. Зорганізували її родини захисників та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Фото: Суспільне Вінниця
За підрахунками Суспільного, до акції долучилися близько вісімдесяти людей.
Фото: Суспільне Вінниця
У руках вони тримали плакати із написами "Полон — це пекло", "Полон вбиває", "Досить почесного полону", "Free Azov", "Мені потрібен тато", "Ціна нашої свободи — другий рік їхньої неволі", "Волю захисникам Маріуполя", "Полон — це тортури".
Фото: Суспільне Вінниця
Учасники заходу організували "живий ланцюг", а також перформанс "Два серця в полоні":
Фото: Суспільне Вінниця
біля столика стояли два стільці — на одному сиділа жінка, другий — був пустим, натомість на ньому висіла військова куртка.
Фото: Суспільне Вінниця
Участь в акції взяла Людмила Таран. Жінка — переселенка з Маріуполя. У російському полоні перебуває її 31-річний син Олександр.
"Він — морський піхотинець. Він вже вісімнадцять місяців у полоні. На жаль, поки що очікуємо обміну. Надіємося, що побачимо", — сказала Людмила Таран.
Фото: Суспільне Вінниця
З Козятинської громади на акцію приїхала матір військовополоненого — 26-річного Руслана Мацька.
Фото: Суспільне Вінниця"Я мама військовополоненого морпіха, 36 бригада. Мій син потрапив у полон 12 квітня, завод імені Ілліча. Дуже прошу наше керівництво звільняти морпіхів. Тому що в цьому обміні їх було нуль. У попередньому — один був. Ми хочемо достукатися до нашого керівництва, в першу чергу. Ми, матері, і всі рідні просимо вносити в списки морпіхів також, 36-ту бригаду, 501-й батальйон, 503-й. Вони перші тримали бій. Ми просимо звільнити всіх захисників Маріуполя", — сказала жінка.
Фото: Суспільне Вінниця
Аби підтримати родини військовополонених, на захід прийшла Тетяна Остяк. Жінка — переселенка з Маріуполя.
Фото: Суспільне Вінниця"Такі заходи — це, в першу чергу, нагадати нашому керівництву, що вони обіцяли врятувати тих хлопців, яких забирали з "Азовсталі". Ми бачили, як все це відбувалося, бо самі з Маріуполя. Їм казали, що це "почесний" полон, і вас звільнять через три-чотири місяці. Дякуємо, що звільняють. Але не всіх. 36-та бригада (у моєї знайомої син у полоні) — їх дуже мало. "Азов" — дуже мало звільняють", — сказала Тетяна Остяк.
Фото: Суспільне Вінниця
Що відомо про нещодавні обміни полоненими
Україна 8 лютого провела 51-й обмін військовополоненими — повернула з російського полону 100 людей. Серед врятованих військовослужбовців — 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців.
Попередній обмін полоненими відбувся 31 січня. Тоді додому повернулися 180 рядових і сержантів, а також 27 українських офіцерів.
Обмін 3 січня став найбільшим від початку повномасштабного вторгнення РФ. Україна повернула додому 230 військових та цивільних.
Раніше Мінреінтеграції озвучувало цифри тих полонених, чиї особи вдалося встановити. Станом на 17 листопада 2023 року це 4 337 українців, з них 3 574 військових та 763 цивільних.